19.11.2005

Wernisaż Magdy Bielesz

19.11.2005 godzina 22:00

Wolna Pracownia PGR_ART / Kolonia Artystów
cykl sobotnich spotkań ze sztuką:
wernisaż Magdy Bielesz [Warszawa]

wydarzenie muzyczne tego dnia to występ przyjacool z pomorza :
mc PEKLI / gitara RAWEL + bęben
afterparty electronicLP
wstep 5 pln.ASP free .
Rezerwacja meilowa: pgr_art@op.pl

Moja prezentacja w Kolonii Artystów będzie składała się z dwóch części:
1 część to abstrakcyjna gra planszowa "Play my life". Będzie to instalacja malarska.
Podczas pobytu twórczego w Mooste w Estonii zrealizowałam podobną grę od dzieciństwa do czasu spędzonego w Estonii. W mojej grze zasady są proste a każdy dzień przynosi nowe sytuacje 3 kroki do przodu jeden do tyłu… "bonus" oznacza dobra wiadomość a w takich sytuacjach nasze życie przyspiesza.
Moja gra jest jak projekt sieci instalacji elektrycznej w której zawarty jest scenariuszem życia.
W Mooste grę zrealizowałam na wieży silosa stojacego na wzniesieniu i widocznego ze wszystkich stron http://mooste.ee/mogs/arhiiv/PostsovkhoZ/PS5/bielesz/index.html
Specjalnie dla Kolonii przygotuje nowa grę.

2 część to prezentacja projektu Daniele Tito & Evilia Di Lonardo którzy tworzą Mutaforma Project- stworzyli oni projekt Collective Intelligence . Pomysłodawcy projektu grupa Mutaforma zaprosili do udziału 9 innych artystów i grup artystycznych z całego świata. Finalnie naszym celem było stworzenie 10 prac video wykorzystujących gotowe 100 plików video i audio. W myśl zasady że sztuka jest kolażem gotowych rozwiązań - sytuacji wziętych z rzeczywistości, widzianych obrazów i jak w tym przypadku gotowych video i audio.
Tematem przewodnim projektu jest człowiek i maszyna. Projekt Collective Intelligence w ramach laboratorium sztuki był prezentowany na tegorocznym Biennale w Wenecji w Marsowym Pawilonie. http://www.marspavilion.org/blog/index.php?y=05&m=06
Strona grupy mutaforma: http://www.mutaforma.com
W Kolonii Artystów zostanie zaprezentowanych 7 prac nie jest to jeszcze całosc ale jest to na tyle duzo by można było zrozumiec idee artystów. W ramach tego projektu w Kolonii Artystów swoje prace zaprezentują: Mutaforma (Włochy)- Lost Control; Vera Bighetti( Brazylia) - Hellobody; Sarawut Chutiwongpeti (Tajlandia) - The critical time of the world civilization; Magda Bielesz (Polska)- Man and Machine; Kupidon( Francja)- Electro Robotics Phenomena; Intermo3 ( Włochy)- Waterline; Babel (Kanada) - Eden machine- The end of the rainbow?
Więcej na Magda Bielesz http://www.magdabielesz.art.pl/

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz