14.05.2005

OPEN AIR BIRTHDAY PARTYWolna Pracownia PGR_ART / Kolonia Artystów
'OPEN AIR BIRTHDAY PARTY'
wernisaż Anny Lawrynowitz / Extreme art / foto - 'half and half kollektions' / 'anime US' / 'Stoczni Gdańskiej SA' /
PGR_ART / instalacja / wideo /
Mikołaj Robert Jurkowski / U_rodziny / instalacja /

Wejście przez wystawę Drogi Do Wolności od 20:00 do 24:00
Wstęp 10 pln
możliwość rezerwacji miejsc : nikt222@wp.pl z dopiskiem 'open air birthday party'

................................................................................................................................................................

OPIS projektu Anny Lawrynowitz:
'half and half kollektions' to cykl rozpoczęty serią zdjęć zainspirowanych i wykonanych w londyńskiej sklepo-galerii Primitif (od pierwszych japońskich zabawek elektronicznych), której założycielem jest Max. Wystrój stylizowanego wnętrza oraz zgromadzone przedmioty same układają się w kontrastowe zestawy, które z łatwością przekłada się na uniwersalne kontrasty ideologiczne. 'Half and half kollektions' to nie tylko czysto techniczny sposób prezentacji tematu, poprzez symetryczny podział kadru, ale przede wszystkim wyraźny podział na to, co dynamiczne
i statyczne (photos), to, co damskie i męskie (anime US) oraz kontrasty geometryczne w kadrach 'Stoczni Gdańskiej SA'. Kontynuacją cyklu stała się mutacja tematu, w postaci krótkiej animacji z wykorzystaniem elementów, na jakie napotkałam się mieszkając w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej, biorąc udział w projekcie Extreme Art No.13. Odnalezione kadry / kontrasty /podziały ułożyły się, nie tak dosłownie,jak w fotografiach, w historię rzeczywistości zastanej, zaprezentowanej w sposób świadomie prymitywny, zamykając jednocześnie całość.

................................................................................................................................................................

MUZYCY:

Maciek Sienkiewicz
Maciek Sienkiewicz tworzy muzykę łącząc różne gatunki muzyczne: indus, hip hop i noise, grywane w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych nawiązując liczne współprace muzyczne (Scanner, Sutekh Safety Scissors). Sienkiewicz jest również DJ, dziennikarzem piszącym szczególnie dla pisma Fluid oraz pracownikiem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
http://fluid.onet.pl

Dj Mini
Grywać zaczął w 1998r. zarówno indywidualnie jaki i w projekcie OLIVA 16 (razem z Evano - Norber Walczak, Jackiem Faleńczykiem, Pedro i Xeno). Zajmuje się produkcją muzyki i graniem z winyli. Przy tworzeniu inspiracje czerpie zewsząd: z otoczenia, relacji międzyludzkich, hałasu miejskiego...
W przypadku grania z winyli lubi niekonwencjonalne mixowanie z dynamiczną zmianą tempa, energiczne przejścia, wplatanie bardzo różnych dźwięków (od mszy papieskich po sygnały łowieckie).
Muzyka z jaką się utożsamia zamyka się w kręgach experymental'u, funk'u, 2step'u, elektro, click-techno i avant-garde.Należy do kolektywu twórców i odtwórców szeroko pojętej muzyki elektronicznej o nazwie Neotronika oraz do trójmiejskiej grupy Site rec, której załozycielem jest Deckard. Ostatnio utworzył duet dj-ski Grzywka Establishment razem z Luksem.
url: www.site-rec.com

Rado Bogash
Rado Bogash, grafik i Dj. Zaczynał grając techno, później house. Duży wpływ na wybór kierunku jego poszukiwań muzycznych miał wyjazd do Londynu, gdzie zainteresował się muzyką electro i clash 80’s. Po powrocie do Polski zajął się promowaniem kultury Vj i muzyki z gatunków: electro, 80's, clash, techhouse i italo disco. Jest twórcą cyklu imprez Trash IT które organizuje w całej polsce.

RASP
Dobry duch Personelu [ http://www.personel.info ]. Zawsze uśmiechnięty i zadowolony. Słucha elektroniki od zawsze. Ma rozległe zainteresowania muzyczne, ale na parkiecie oscyluje pomiędzy electro a techhousem, podlanymi konkretną dawką elektroniki i dziwnych dźwięków. Komponuje, razem z Cube'm prowadzi internetowy vinylshop techsounds.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz