28.10.2006 start 19.00 Pokazy video / Instalacje i live acty: DATADISK i EFEKTVOL[Salut.Rec]
Artist in residents: Fideelia-Signe Roots [Estonia] & Anna Lawrynowitz [WRO] & Organizacja Pancia [WRO] pokaz wideo .
Fideelia-Signe Roots spędzi w Wolnej Pracowni PGR ART / Kolonia Artystów tydzień. W od 22.10.2006 do 28.10.2006 w godzinach 12.00 - 17.00 można odwiedzać artystkę , podczas jej pracy w Wolnej Pracowni PGR ART. Fideelia-Signe Roots na wystawie zaprezentuje któtkie filmy o Stoczni oraz pokaże nam swoje wcześniejsze prace wideo z Estoni.
Tego wieczoru zobaczymy też pracę wideo Anny Lawrynowitz stworzoną w czerwcu 2006 roku . Artystka z Wrocławia , w swoim najnowszym filmie wykorzystała osobiste zapiski podczas wielkorotynych pobytów w Koloni Artystów Stocznia Gdańska. Zobaczmy co inspiruje na Stoczni młodych artystów?
Organizacja Pancia - zbiór filmów Agnieszki Jarząb oraz jej rodziny. Bohaterami filmów OP są domownicy a nawet kot i pies.
Po prezentacji filmów zapraszmay na Live acty w wykonaniu DATADISK i EFEKTVOL.oraz Radobogasch Bday Night -
28.Październik.2006 godz 23.00 CAŁKOWICIE IMPROWIZOWANY PROJEKT
ARTYSTYCZNY Grzegorz Mańko gitara,instrumenty /Kuba Bielawski słowa
Info Fideelia-Signe Roots : http://fideelia.future.ee
Wstęp 5 pln / rezerwacja : pgr_art@op.pl
Posiadacze kart KRS [Karta Robotnika Sztuki] wstęp 1 pln.
19.00 - 22.00 Pokaz video: Fideelia-Signe Roots [Estonia] & Anna Lawrynowitz [WRO] & Organizacja Pancia [WRO] 22.00 - 22.00 - 24.00 live acty: DATADISK i EFEKTVOL[Salut.Rec] ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /. 24.00 - 04.00 Radobogasch Bday Night
--- > Rado Bogasch Wrocław Trash It!, Easybooking
--- > QB Warszawa Personel, Techsounds, Easybooking
--- > Rasp Warszawa Personel, Techsounds, Easybooking
--- > Muchacho 3City, Site Rec.
Kolonia Artystów funkcjonuje od 2001 i roku staje się coraz bardziej istotnym miejscem wśród wydarzeń artystycznych w Polsce. Atrakcyjność tego miejsca niewątpliwie była połączona z lokalizacją Kolonii Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej.
28.10.2006
26.10.2006
Wszyscy jestesmy ukraińskimi żydami
21.10.2006 St.art 22.00 wystawa prac Ewy Ciepielewskiej, Kraków wystawa pt. "wszyscy jestesmy
ukraińskimi żydami" / koncert: Sol et Luna, Warszawa
EWA CIEPIELEWSKA
Ur.1960 w Wałbrzychu,
Studia w PWSSP we Wrocławiu, dyplom w 1984. Od momentu powstania w 1980 r we wrocławskiej Grupie
LUXUS. W latach 1991-92 udział w akcjach związanych z krakowskim magazynem "Piątek Wieczorem". W
latach 1995 - 96 w Krakowie z Magdą Mosiewicz w zespole Niebieskie Pantery (Panterras azzurras) -
Lotny Festiwal poza Murami. Od 1997 r. realizacja koncepcji artystycznej projektu VOLANS Współczesna
Sztuka w 1000 sztuk, którego jest współautorką. Przedsięwzięcia zaangażowane społecznie i
ekologicznie
np. roku 2002 akcja "Koń Amore". Matka tójki dzieci: Józefa(25), Heleny(19), Gaji(9). Codziennie
odpowiada sobie na pytanie czy jest jeszcze robotnikiem sztuki i jak to przetrwać z ludzką twarzą?
Artist in residents: Ewa Ciepielewska spędzi w Wolnej Pracowni PGR ART / Kolonia Artystów 2
tygodnie [od 07.10.2006 � 21.10.2006]
Ewa o swoim projekcie który zamierza zrealizować podczas pobytu w PGR ART :
Chcę powiedzieć o tym, że na świecie bogatym w formy, nieskończonym i okrągłym, są ludzie, którzy
zapominają, że nazywamy rzeczy po imieniu po to, żeby sie ze sobą porozumieć, i nazywajac, stawiają
między sobą granice-gdy tymczasem - i taki jest roboczy tytył wystawy-"wszyscy jestesmy ukraińskimi
żydami". Wynika to z prostego faktu że rodzimy się jak nam się uda, a to wśród polaków, a to u
niemców, a w następstwe przynależymy do określonego kręgu kulturowego. Może on być nam bliski,
ukochany,
trafiony! Bywa też, że poznawszy inne, z fascynacją się do nich zwracamy, studiujemy obce zwyczaje,
uczymy się obcych jezyków. Lecz świat bywa opętany ideologicznymi natręctwami, które powracają nie
wiadomo skąd i wywołują w ludziach strach i przemoc. Mimo to, świadomi swoich nieograniczonych
(potencjalnie), możliwości chcemy wybrać sobie własną formę ekspresji, nawet jeśli próba wyrwania
sie z zaklętego kręgu niesie ze sobą groźbę napiętnowania, izolacji, śmierci. Bo takie zmaganie z
zewnętrznym otoczeniem w istocie jest zmaganiem z sobą samym, z własnymi uprzedzeniami, małostkami,
lękami."Jeśli poznasz w swym sercu, co znaczy strach i drżenie, bedziesz zabezpieczony przeciw
terrorowi płynącemu z zewnątrz"(I Ching, heksagram 51, Przebudzenie, Wstrząs)
21go pażdziernika wytstąpi zespół Sol et Luna w składzie Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko.
Sol et Luna
Saba Zuzanna Krasoczko
śpiew, harmonium, flety proste
Mieczysław Eligiusz Litwiński
śpiew, harmonium, skrzypce, cytra smyczkowa, setar
Duet Sol et Luna powstał wiosną 2000 roku i od tej pory wywołuje gorący entuzjazm słuchaczy jak i
wielkie uznanie krytyków. "Nieziemskie i niezwykłe", "przejmujący śpiew", "wniebowzięta publiczność
słuchała wspaniałej muzyki nie z tego świata" (The Warsaw Voice); "znakomicie opracowane utwory
nabierają cech prawdziwych magicznych zaklęć" (Gazeta Wyborcza); "niezwykłe umiejętności wokalne",
"ponadczasowa, niebiańska muzyka [... ] oddychająca echem pradawnego mitu" (Laane Elu); - tak oto
przyjmuje wykonawców entuzjastyczna krytyka.
Duet wykonuje poezję mistyczną wielu różnych epok i kultur, często w językach oryginału, z muzyką
Mieczysława Eligiusza Litwińskiego. Ich natchnioną sztukę słyszano już w Polsce, Niemczech.
Włoszech. Szwajcarii. Estonii, na Litwie a ostatnio w Iranie, gdzie koncertowali zarówno w duecie
jak i z muzykami perskimi.
Niezwykłość duetu Sol et Luna polega na ogromnej wszechstronności obojga wykonawców. Każde z nich
mistrzowsko panuje nad swoim głosem, obdarzonym ogromną i "wirtuozowską skalą" (The New York Times).
Wykonawcy z wielką swobodą i wirtuozerią posługują się instrumentami rodem z wielu różnych kultur i
epok. Swobodnie śpiewają też w wielu językach współczesnych i dawnych (m. in. po polsku, rosyjsku,
litewsku, angielsku, niemiecku, włosku. jak i po persku, hebrajsku, po łacinie i w starożytnej
grece), co sprawia, że ich sztuka znajduje sobie miejsce w wielu kontekstach kulturowych.
Publiczność koncertów zwraca również uwagę na walor niezwykłego zestrojenia, czy stapiania się
głosów dwojga wykonawców. Jest to swoiste "zjednoczenie przeciwieństw": głos męski i głos żeński
dopełniają się nawzajem, tworząc przejmujące wrażenie jednego, "nieziemskiego" głosu o
niewiarygodnej pełni i sile wyrazu.
Duet Sol et Luna występuje zarówno w salach koncertowych, teatrach, jak również w kościołach i
świątyniach, muzeach i galeriach. W Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie przedstawili cykl koncertów
"Orbis Sonans", przedstawiający pieśni i muzykę Litwińskiego. Uświetnili otwarcie wystawy
"Arcydzieła Sztuki Perskiej XVI - XIX w." w Muzeum Narodowym w Warszawie. Występowali też w Muzeum
Opowiadaczy Historii w Konstancinie-Jeziornej. W Iranie koncerty ich gościł Uniwersytet w Isfahanie
oraz Muzeum Sztuki Współczesnej i Biblioteka Cetralna w Isfahanie.
Zespół koncertował podczas licznych festiwali, konferencji oraz sesji naukowych i artystycznych, m.
in. "Estate Ai Fori" organizowanego przez Comune di Roma oraz Museo dei Fori Imperiali na Forum
Trajana w Rzymie (we Włoszech), podczas 1- go Międzynarodowego Festiwalu Tkaniny Artystycznej w
Goerlitz (w Niemczech), podczas konferencji ekumenicznej "Ein Europa ohne Werte - ein wertloses
Europa?" w Jauernick (Niemcy); jak również egiptologicznej sesji "Egipt Faraonów" w Świdnicy, sesji
"Angelus Silesius" w Mikołowie poświęconej poezji i mistyce Anioła Ślązaka, konferencji politologicznej
"Świat po 11 września" w Olsztynie, czy też w ramach V Festiwalu Nauki w Warszawie.
Muzycy związani są również ze środowiskiem teatralnym nurtu alternatywnego: koncertowali na
zaproszenie Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Teatru Wiejskiego "Węgajty". gdzie również
współtworzą widowisko "Upiorny Całun" wg "Dziadów" Mickiewicza z muzyką Litwińskiego (reż. Wacław
Sobaszek) oraz przedstawiają spektakl plenerowy "Missa Pagana" do poematu Edwarda Stachury z muzyką
i w reżyserii Litwińskiego. Współpracuą z artystami tańca współczesnego i pantomimy: w Estonii
wykonywali muzykę stworzoną przez Litwińskiego do choreograficznego spektaklu plenerowego Rootlaste having
Lihulas (choreografia Marika Blossfeldt); w Warszawie, podczas II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki
Mimu. stworzyli warstwę muzyczną do spektaklu "Ciągłość między Starą Górą a Głęboką Rzeką"
(reżyseria i wykonanie Christopher Yeatman); w Katowicach stworzyli muzykę - i zagrali jako aktorzy
- w spektaklu opartym na XVII w. śląskim poemacie alchemicznym "Officina Ferraria" (we współpracy z
artystą plastykiem Andrzejem Urbanowiczem). Współpracują z nowojorskim teatrem tańca "Pat Cremins/Wyoming",
tworząc muzykę do spektaklu "Aula", wykonaną na żywo podczas przedstawień na Forum Trajana w Rzymie
i w Campo Basso we Włoszech a potem na XVII Modern Dance Festival w Kownie.
Współpracują też z twórcami filmowymi: wykonywali napisaną przez Litwińskiego muzykę do filmów
'Całkiem zwyczajnie' (reż. Barbara Rang i Waldemar Czechowski). "Die verrueckte Theaterscheune"
(reż. Andrzej Klamt, dla telewizji niemieckiej 3Sat) oraz "Zabane farsi. sarmoye-ye iranzamin" (dla
telewizji irańskiej). Uczestniczą w festiwalach muzycznych i teatralnych: m. in "Jazzgot Jaćwingów" - festiwalu nowej
muzyki litewskiej w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (jako trio z puzonistą Skirmantasem
Sasnauskasem), "Didelis Pasaulis" - festiwalu nowej muzyki w Kownie (Litwa), w ramach II
Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "Transkrypcje" w Warszawie (wraz z muzykami Januszem Smykiem,
Bogdanem Halickim, tancerką Sophie Cournede oraz performerem Pawłem Dudzińskim). w Międzynarodowym
Festiwalu Teatralnym "Na granicy/Na hranicy" w Cieszynie i Czeskim Cieszynie; w "Drugim Międzynarodowym Festiwalu Bułata Okudżawy 2003" w Krakowie.
Wśród doświadczeń obojga artystów znajduje się również praca nad muzyką średniowiecza i chorałem
gregoriańskim. Wystąpili oni bowiem jako aktorzy i śpiewacy w dramatach liturgicznych IX - XIII w.:
Planctus Mariae, Ludus Paschalis, Ordo Stellae wystawianych przez Scholę Teatru Wiejskiego "Węgajty"
(reż. Wolfgang Niklaus) w wielu katedrach i kościołach Europy (w Polsce, Niemczech, Estonii,
Słowenii, Chorwacji i Włoszech).
Repertuar zespołu obejmuje pieśni Litwińskiego: zarówno samogłoskowe pieśni bez słów, jak też
pieśni do słów poetów mistycznych: Rumiego. Goethego. Angelusa Silesiusa, Novalisa. Balmonta,
Rilkego, a także do tekstów pochodzących z "Papirusu Piastunki Kai". jednej z wersji egipskiej
Księgi Zmarłych. Wykonują tez program muzyki sakralnej wczesnego średniowiecza, a także wciąż
rosnący repertuar perskiej muzyki klasycznej. Równocześnie prowadzą prace nad "rozszerzonymi
technikami śpiewu" (extended vocal techniques), które wykorzystują podczas koncertów muzyki improwizowanej oraz spotkań muzycznych z zakresu muzyki dawnej, współczesnej oraz jazzowej.
Saba Zuzanna Krasoczko - jako solistka Scholi Teatru Wiejskiego "Węgajty" wystąpiła w repertuarze
średniowiecznej muzyki sakralnej w Polsce, we Włoszech. Słowenii, Chorwacji i w Niemczech. W
repertuarze świeckiej muzyki średniowiecza koncertowała w ramach Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w
Sandomierzu. Jako aktorka współpracowała z Teatrem Wiejskim "Węgajty", teatrem "Międzymiastowa",
oraz teatrem "The Cheerful Hamlets". Jest również językoznawcą i tłumaczem.
Mieczysław Eligiusz Litwiński - kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak o "wirtuozowskiej skali
głosu" (The New York Times). Mieszkał i tworzył w Polsce. Stanach Zjednoczonych i na Litwie.
Wykonywał swoją muzykę w wielu krajach wschodniej i zachodniej Europy. Kanadzie i Stanach
Zjednoczonych (m. in. w Carnegie Hall). Pisze pieśni, muzykę kameralną, baletową i teatralną.
Wielokrotnie nagradzany (Bessie Award 1989, "Kompozytor Roku" w ankiecie słuchaczy American Public
Radio 1986). Śpiewał solo i w chórach - m. in. Novi Singers, The Harmonic Choir. Prowadził własny zespół Litwinski
Ensemble & Choir. Wykładał w New York Open Center, The New School, New York University. w
Uniwersytecie Księcia Witolda w Kownie. Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat prowadzi warsztaty
głosu i oddechu za granicą i w Polsce, gdzie współpracował m. in. z teatrami: Kana, Wierszalin,
Gardzienice. Węgajty. Montownia. Zrealizował spektakl plenerowy "Missa Pagana".
Oboje artystów prowadzi warsztaty technik wokalnych, udziela konsultacji w zakresie śpiewu, oddechu
i ruchu.
soletluna@wp. pl
ul. Finlandzka 8/2a
03-903 Warszawa
(022) 617 63 63
0 513 98 93 98
http: //soletluna. w. interia. pl
ukraińskimi żydami" / koncert: Sol et Luna, Warszawa
EWA CIEPIELEWSKA
Ur.1960 w Wałbrzychu,
Studia w PWSSP we Wrocławiu, dyplom w 1984. Od momentu powstania w 1980 r we wrocławskiej Grupie
LUXUS. W latach 1991-92 udział w akcjach związanych z krakowskim magazynem "Piątek Wieczorem". W
latach 1995 - 96 w Krakowie z Magdą Mosiewicz w zespole Niebieskie Pantery (Panterras azzurras) -
Lotny Festiwal poza Murami. Od 1997 r. realizacja koncepcji artystycznej projektu VOLANS Współczesna
Sztuka w 1000 sztuk, którego jest współautorką. Przedsięwzięcia zaangażowane społecznie i
ekologicznie
np. roku 2002 akcja "Koń Amore". Matka tójki dzieci: Józefa(25), Heleny(19), Gaji(9). Codziennie
odpowiada sobie na pytanie czy jest jeszcze robotnikiem sztuki i jak to przetrwać z ludzką twarzą?
Artist in residents: Ewa Ciepielewska spędzi w Wolnej Pracowni PGR ART / Kolonia Artystów 2
tygodnie [od 07.10.2006 � 21.10.2006]
Ewa o swoim projekcie który zamierza zrealizować podczas pobytu w PGR ART :
Chcę powiedzieć o tym, że na świecie bogatym w formy, nieskończonym i okrągłym, są ludzie, którzy
zapominają, że nazywamy rzeczy po imieniu po to, żeby sie ze sobą porozumieć, i nazywajac, stawiają
między sobą granice-gdy tymczasem - i taki jest roboczy tytył wystawy-"wszyscy jestesmy ukraińskimi
żydami". Wynika to z prostego faktu że rodzimy się jak nam się uda, a to wśród polaków, a to u
niemców, a w następstwe przynależymy do określonego kręgu kulturowego. Może on być nam bliski,
ukochany,
trafiony! Bywa też, że poznawszy inne, z fascynacją się do nich zwracamy, studiujemy obce zwyczaje,
uczymy się obcych jezyków. Lecz świat bywa opętany ideologicznymi natręctwami, które powracają nie
wiadomo skąd i wywołują w ludziach strach i przemoc. Mimo to, świadomi swoich nieograniczonych
(potencjalnie), możliwości chcemy wybrać sobie własną formę ekspresji, nawet jeśli próba wyrwania
sie z zaklętego kręgu niesie ze sobą groźbę napiętnowania, izolacji, śmierci. Bo takie zmaganie z
zewnętrznym otoczeniem w istocie jest zmaganiem z sobą samym, z własnymi uprzedzeniami, małostkami,
lękami."Jeśli poznasz w swym sercu, co znaczy strach i drżenie, bedziesz zabezpieczony przeciw
terrorowi płynącemu z zewnątrz"(I Ching, heksagram 51, Przebudzenie, Wstrząs)
21go pażdziernika wytstąpi zespół Sol et Luna w składzie Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko.
Sol et Luna
Saba Zuzanna Krasoczko
śpiew, harmonium, flety proste
Mieczysław Eligiusz Litwiński
śpiew, harmonium, skrzypce, cytra smyczkowa, setar
Duet Sol et Luna powstał wiosną 2000 roku i od tej pory wywołuje gorący entuzjazm słuchaczy jak i
wielkie uznanie krytyków. "Nieziemskie i niezwykłe", "przejmujący śpiew", "wniebowzięta publiczność
słuchała wspaniałej muzyki nie z tego świata" (The Warsaw Voice); "znakomicie opracowane utwory
nabierają cech prawdziwych magicznych zaklęć" (Gazeta Wyborcza); "niezwykłe umiejętności wokalne",
"ponadczasowa, niebiańska muzyka [... ] oddychająca echem pradawnego mitu" (Laane Elu); - tak oto
przyjmuje wykonawców entuzjastyczna krytyka.
Duet wykonuje poezję mistyczną wielu różnych epok i kultur, często w językach oryginału, z muzyką
Mieczysława Eligiusza Litwińskiego. Ich natchnioną sztukę słyszano już w Polsce, Niemczech.
Włoszech. Szwajcarii. Estonii, na Litwie a ostatnio w Iranie, gdzie koncertowali zarówno w duecie
jak i z muzykami perskimi.
Niezwykłość duetu Sol et Luna polega na ogromnej wszechstronności obojga wykonawców. Każde z nich
mistrzowsko panuje nad swoim głosem, obdarzonym ogromną i "wirtuozowską skalą" (The New York Times).
Wykonawcy z wielką swobodą i wirtuozerią posługują się instrumentami rodem z wielu różnych kultur i
epok. Swobodnie śpiewają też w wielu językach współczesnych i dawnych (m. in. po polsku, rosyjsku,
litewsku, angielsku, niemiecku, włosku. jak i po persku, hebrajsku, po łacinie i w starożytnej
grece), co sprawia, że ich sztuka znajduje sobie miejsce w wielu kontekstach kulturowych.
Publiczność koncertów zwraca również uwagę na walor niezwykłego zestrojenia, czy stapiania się
głosów dwojga wykonawców. Jest to swoiste "zjednoczenie przeciwieństw": głos męski i głos żeński
dopełniają się nawzajem, tworząc przejmujące wrażenie jednego, "nieziemskiego" głosu o
niewiarygodnej pełni i sile wyrazu.
Duet Sol et Luna występuje zarówno w salach koncertowych, teatrach, jak również w kościołach i
świątyniach, muzeach i galeriach. W Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie przedstawili cykl koncertów
"Orbis Sonans", przedstawiający pieśni i muzykę Litwińskiego. Uświetnili otwarcie wystawy
"Arcydzieła Sztuki Perskiej XVI - XIX w." w Muzeum Narodowym w Warszawie. Występowali też w Muzeum
Opowiadaczy Historii w Konstancinie-Jeziornej. W Iranie koncerty ich gościł Uniwersytet w Isfahanie
oraz Muzeum Sztuki Współczesnej i Biblioteka Cetralna w Isfahanie.
Zespół koncertował podczas licznych festiwali, konferencji oraz sesji naukowych i artystycznych, m.
in. "Estate Ai Fori" organizowanego przez Comune di Roma oraz Museo dei Fori Imperiali na Forum
Trajana w Rzymie (we Włoszech), podczas 1- go Międzynarodowego Festiwalu Tkaniny Artystycznej w
Goerlitz (w Niemczech), podczas konferencji ekumenicznej "Ein Europa ohne Werte - ein wertloses
Europa?" w Jauernick (Niemcy); jak również egiptologicznej sesji "Egipt Faraonów" w Świdnicy, sesji
"Angelus Silesius" w Mikołowie poświęconej poezji i mistyce Anioła Ślązaka, konferencji politologicznej
"Świat po 11 września" w Olsztynie, czy też w ramach V Festiwalu Nauki w Warszawie.
Muzycy związani są również ze środowiskiem teatralnym nurtu alternatywnego: koncertowali na
zaproszenie Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Teatru Wiejskiego "Węgajty". gdzie również
współtworzą widowisko "Upiorny Całun" wg "Dziadów" Mickiewicza z muzyką Litwińskiego (reż. Wacław
Sobaszek) oraz przedstawiają spektakl plenerowy "Missa Pagana" do poematu Edwarda Stachury z muzyką
i w reżyserii Litwińskiego. Współpracuą z artystami tańca współczesnego i pantomimy: w Estonii
wykonywali muzykę stworzoną przez Litwińskiego do choreograficznego spektaklu plenerowego Rootlaste having
Lihulas (choreografia Marika Blossfeldt); w Warszawie, podczas II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki
Mimu. stworzyli warstwę muzyczną do spektaklu "Ciągłość między Starą Górą a Głęboką Rzeką"
(reżyseria i wykonanie Christopher Yeatman); w Katowicach stworzyli muzykę - i zagrali jako aktorzy
- w spektaklu opartym na XVII w. śląskim poemacie alchemicznym "Officina Ferraria" (we współpracy z
artystą plastykiem Andrzejem Urbanowiczem). Współpracują z nowojorskim teatrem tańca "Pat Cremins/Wyoming",
tworząc muzykę do spektaklu "Aula", wykonaną na żywo podczas przedstawień na Forum Trajana w Rzymie
i w Campo Basso we Włoszech a potem na XVII Modern Dance Festival w Kownie.
Współpracują też z twórcami filmowymi: wykonywali napisaną przez Litwińskiego muzykę do filmów
'Całkiem zwyczajnie' (reż. Barbara Rang i Waldemar Czechowski). "Die verrueckte Theaterscheune"
(reż. Andrzej Klamt, dla telewizji niemieckiej 3Sat) oraz "Zabane farsi. sarmoye-ye iranzamin" (dla
telewizji irańskiej). Uczestniczą w festiwalach muzycznych i teatralnych: m. in "Jazzgot Jaćwingów" - festiwalu nowej
muzyki litewskiej w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (jako trio z puzonistą Skirmantasem
Sasnauskasem), "Didelis Pasaulis" - festiwalu nowej muzyki w Kownie (Litwa), w ramach II
Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "Transkrypcje" w Warszawie (wraz z muzykami Januszem Smykiem,
Bogdanem Halickim, tancerką Sophie Cournede oraz performerem Pawłem Dudzińskim). w Międzynarodowym
Festiwalu Teatralnym "Na granicy/Na hranicy" w Cieszynie i Czeskim Cieszynie; w "Drugim Międzynarodowym Festiwalu Bułata Okudżawy 2003" w Krakowie.
Wśród doświadczeń obojga artystów znajduje się również praca nad muzyką średniowiecza i chorałem
gregoriańskim. Wystąpili oni bowiem jako aktorzy i śpiewacy w dramatach liturgicznych IX - XIII w.:
Planctus Mariae, Ludus Paschalis, Ordo Stellae wystawianych przez Scholę Teatru Wiejskiego "Węgajty"
(reż. Wolfgang Niklaus) w wielu katedrach i kościołach Europy (w Polsce, Niemczech, Estonii,
Słowenii, Chorwacji i Włoszech).
Repertuar zespołu obejmuje pieśni Litwińskiego: zarówno samogłoskowe pieśni bez słów, jak też
pieśni do słów poetów mistycznych: Rumiego. Goethego. Angelusa Silesiusa, Novalisa. Balmonta,
Rilkego, a także do tekstów pochodzących z "Papirusu Piastunki Kai". jednej z wersji egipskiej
Księgi Zmarłych. Wykonują tez program muzyki sakralnej wczesnego średniowiecza, a także wciąż
rosnący repertuar perskiej muzyki klasycznej. Równocześnie prowadzą prace nad "rozszerzonymi
technikami śpiewu" (extended vocal techniques), które wykorzystują podczas koncertów muzyki improwizowanej oraz spotkań muzycznych z zakresu muzyki dawnej, współczesnej oraz jazzowej.
Saba Zuzanna Krasoczko - jako solistka Scholi Teatru Wiejskiego "Węgajty" wystąpiła w repertuarze
średniowiecznej muzyki sakralnej w Polsce, we Włoszech. Słowenii, Chorwacji i w Niemczech. W
repertuarze świeckiej muzyki średniowiecza koncertowała w ramach Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w
Sandomierzu. Jako aktorka współpracowała z Teatrem Wiejskim "Węgajty", teatrem "Międzymiastowa",
oraz teatrem "The Cheerful Hamlets". Jest również językoznawcą i tłumaczem.
Mieczysław Eligiusz Litwiński - kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak o "wirtuozowskiej skali
głosu" (The New York Times). Mieszkał i tworzył w Polsce. Stanach Zjednoczonych i na Litwie.
Wykonywał swoją muzykę w wielu krajach wschodniej i zachodniej Europy. Kanadzie i Stanach
Zjednoczonych (m. in. w Carnegie Hall). Pisze pieśni, muzykę kameralną, baletową i teatralną.
Wielokrotnie nagradzany (Bessie Award 1989, "Kompozytor Roku" w ankiecie słuchaczy American Public
Radio 1986). Śpiewał solo i w chórach - m. in. Novi Singers, The Harmonic Choir. Prowadził własny zespół Litwinski
Ensemble & Choir. Wykładał w New York Open Center, The New School, New York University. w
Uniwersytecie Księcia Witolda w Kownie. Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat prowadzi warsztaty
głosu i oddechu za granicą i w Polsce, gdzie współpracował m. in. z teatrami: Kana, Wierszalin,
Gardzienice. Węgajty. Montownia. Zrealizował spektakl plenerowy "Missa Pagana".
Oboje artystów prowadzi warsztaty technik wokalnych, udziela konsultacji w zakresie śpiewu, oddechu
i ruchu.
soletluna@wp. pl
ul. Finlandzka 8/2a
03-903 Warszawa
(022) 617 63 63
0 513 98 93 98
http: //soletluna. w. interia. pl
20.10.2006
ETHNIKALIZM
20.10.2006 [piątek] start 22.00 ETHNIKALIZM
Pierwsza edycja comiesięcznego projektu muzycznego pt. "Ethnikalizm"
Pomysłodawcą projektu jest Maciej Bednarek , który w tym projekcie wytępuje pod nazwą Zurt.
Wszystkie rodzaje muzyki etnicznej zmixowane w nowatorskie sposób . Etniczne bęny z rytmami Electro - Disco - House plus Bułgarskie Śpiewy , Mexykańskie Rytmy to najnowasza mieszanka Zurta'a.
Czego można się spodziewać ? Niespodziewanego !!! gdyż wydarzeń muzycznych z taką świeżością jeszcze nie było w Trójmieście. Usłyszycie to wszystko czego nie usłyszycie nigdzie indziej. Preferujemy Homming nad Clubing!!!
Wstęp:Panie FREE / Panowie 5pln UWAGA!!! pierwsze 20 osób FRRE / rezerwacja : pgr_art@op.pl
Posiadacze kart KRS [Karta Robotnika Sztuki] wstęp 1 pln
Pierwsza edycja comiesięcznego projektu muzycznego pt. "Ethnikalizm"
Pomysłodawcą projektu jest Maciej Bednarek , który w tym projekcie wytępuje pod nazwą Zurt.
Wszystkie rodzaje muzyki etnicznej zmixowane w nowatorskie sposób . Etniczne bęny z rytmami Electro - Disco - House plus Bułgarskie Śpiewy , Mexykańskie Rytmy to najnowasza mieszanka Zurta'a.
Czego można się spodziewać ? Niespodziewanego !!! gdyż wydarzeń muzycznych z taką świeżością jeszcze nie było w Trójmieście. Usłyszycie to wszystko czego nie usłyszycie nigdzie indziej. Preferujemy Homming nad Clubing!!!
Wstęp:Panie FREE / Panowie 5pln UWAGA!!! pierwsze 20 osób FRRE / rezerwacja : pgr_art@op.pl
Posiadacze kart KRS [Karta Robotnika Sztuki] wstęp 1 pln
14.10.2006
POMIĘDZY PROMIENIOWANIEM MIŁOŚCIĄ A WOLNOŚCIĄ
14.10.2006 Wernisaż Joanny Miklaszewskiej [Łódź] pt. "Lowe Sonia" / wstęp 5 pln / KRS 1 pln / rezerwacja : pgr_art@op.pl
POMIĘDZY PROMIENIOWANIEM MIŁOŚCIĄ A WOLNOŚCIĄ
Wolność - miłość. Wybór, konieczność, przeznaczenie? Miłość uwolniona; Miłości promieniująca: Love Relation.
Drogi biegnące pomiędzy miłością a wolnością zahaczają zwykle o demokrację (miłość do wolności), tolerancję (wolna miłość) i konstytucję Praw Człowieka. Tym razem skrzyżowanie tych dróg wymusi kardynalne prawo, fundamentalny nakaz do Szczęścia i Miłości.
Wystawa w Stoczni Gdańskiej (Kolebce Wolności), PGR ART - Kolonii Artystów reprezentuje autorski projekt łódzkiej artystki Joanny Miklaszewskiej - "Lowe Sonia". To projekt nawiązujący do najgłębszych pragnień: swobody kochania i bycia sobą. Przesłanie projektu i jego główne motto: Promieniowanie Miłością trafiło już do wielu europejskich miast, a nawet do Tokyo.
Promieniowanie... to nie tylko sentymentalne poszukiwanie romantycznej miłości - to symboliczna konstrukcja złożona z naszych marzeń, której każdy może być cząstką.
Deklaracja uczestnictwa jest prosta: dajmy się prześwietlić! Sprawdźmy na ile promieniujemy miłość; na ile miłość i wolność są w nas.
POMIĘDZY PROMIENIOWANIEM MIŁOŚCIĄ A WOLNOŚCIĄ
Wolność - miłość. Wybór, konieczność, przeznaczenie? Miłość uwolniona; Miłości promieniująca: Love Relation.
Drogi biegnące pomiędzy miłością a wolnością zahaczają zwykle o demokrację (miłość do wolności), tolerancję (wolna miłość) i konstytucję Praw Człowieka. Tym razem skrzyżowanie tych dróg wymusi kardynalne prawo, fundamentalny nakaz do Szczęścia i Miłości.
Wystawa w Stoczni Gdańskiej (Kolebce Wolności), PGR ART - Kolonii Artystów reprezentuje autorski projekt łódzkiej artystki Joanny Miklaszewskiej - "Lowe Sonia". To projekt nawiązujący do najgłębszych pragnień: swobody kochania i bycia sobą. Przesłanie projektu i jego główne motto: Promieniowanie Miłością trafiło już do wielu europejskich miast, a nawet do Tokyo.
Promieniowanie... to nie tylko sentymentalne poszukiwanie romantycznej miłości - to symboliczna konstrukcja złożona z naszych marzeń, której każdy może być cząstką.
Deklaracja uczestnictwa jest prosta: dajmy się prześwietlić! Sprawdźmy na ile promieniujemy miłość; na ile miłość i wolność są w nas.
23.09.2006
Wernisaż: Joanna Hańc
23.09.2006 start 22.00 Wernisaż Joanny Hańc Instalacja "Biblio-grafia" [ZG] / koncert : El Janusz: elektro-polo-love. Wstęp 5pln / rezerwacja miejsce: pgr_art@op.pl /
Joanna Hanć - urodziła się 7 sierpnia 1977 roku w Szczecinie. Wykształcenie: 1992 -1997 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. 1997 -2000 animacja społeczno kulturalna Wydział Nauk Pedagogicznych i Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze ( praca dyplomowa - spektakl na podstawie opowiadania J.L.Borgesa "Koliste ruiny" promotor: mgr Z. Ochocki, praca licencjacka - "Gra cieni. Opowieść o jednej z najstarszych form teatru i jej współczesnych kontynuacjach", promotor: dr M.Olejarz ). 1999 - 2004 edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni malarstwa prof. A.Klimczaka--Dobrzanieckiego "Biblio - grafia", praca magisterska pod kierunkiem prof. A.Jamroziakowej "W poszukiwaniu mistrza").
Po studiach, oprócz warsztatów artystycznych, zajmuje się m.in. czytaniem, malowaniem, pieczeniem, niedawno kupiła sobie kolorowe kredy w celu ubarwiania chodników.
Instalacja "Biblio-grafia" stanowi podsumowanie kaligraficznego okresu mojego malarstwa. Przez jakiś czas malowałam obrazy - strony, wypełnione pismem niemożliwym do werbalnego odczytania. Inspirując się kaligrafią z różnych stron świata i swoim wyobrażeniem egzotyczności spisywałam różne wydarzenia - wrażenia, o których jest tak trudno opowiedzieć drugiej osobie, a które dzieją się nieustannie : wyraz czyichś oczu, odbicie w kałuży, zapach, który cos przypomina, sen z białym wilkiem, poprzekręcana przez pamięć bajka, itd. Itd. Bez końca. Literatura codzienna, literatura senna.
Kiedy przyszedł czas podsumowań pozamykałam te otwarte strony, uporządkowałam je, trwało to około roku, te ulotności zbudowały całkiem dużą bibliotekę "Biblio-grafię", instalację malarską. Jak mniemam każda szanująca się biblioteka ma poukrywane swoje tajemne przejścia i w tej także ich nie brakuje na pewno w którymś z nich można się natknąć na Borgesa.
Ponieważ nie można sobie zmienić głowy, pozostaje nam nieustanne poprawianie poduszki, dla lepszych snów, tak mogę podsumować swoje działania.
"- Podnieś na chwilę głowę, twarda ta poduszka, zmienię ci ją
- Lepiej zostaw w spokoju poduszkę a zamiast tego zmień mi głowę - powiedział Oliveira -
Chirurgia jest w powijakach, to nie ulega kwestii" J. Cortazar "Gra w klasy"
El Janusz - Postać z gwiazd. Marzyciel idący przez życie z uśmiechem na ustach, znany z wesołego usposobienia, lubiany przez przyjaciół. Jego teksty traktujące o uczuciach porażają trafnością przekazu, czasami wzruszają.
El Janusz do mix zabawy, miłości i zawiedzionych uczuć i w tej dziedzinie osiągnął już wiele, ale jak sam mówi, nie zamierza na tym poprzestać i mierzy naprawde wysoko.
Melodyjna nuta, romantyczne dzwięki elektro-polo-love, prosty przekaz.
Podczas występu muzyk zaprezentuje przekrojowy zbiór swojej twórczości z różnych lat, promując takie wartości jak serce, odwaga, przyjaźń.
Koncert będzie częścią "Zjadłem Świat Tour" i skromną osobę Janusza zasili DENIS (gwiazda muzyki).
Joanna Hanć - urodziła się 7 sierpnia 1977 roku w Szczecinie. Wykształcenie: 1992 -1997 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. 1997 -2000 animacja społeczno kulturalna Wydział Nauk Pedagogicznych i Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze ( praca dyplomowa - spektakl na podstawie opowiadania J.L.Borgesa "Koliste ruiny" promotor: mgr Z. Ochocki, praca licencjacka - "Gra cieni. Opowieść o jednej z najstarszych form teatru i jej współczesnych kontynuacjach", promotor: dr M.Olejarz ). 1999 - 2004 edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni malarstwa prof. A.Klimczaka--Dobrzanieckiego "Biblio - grafia", praca magisterska pod kierunkiem prof. A.Jamroziakowej "W poszukiwaniu mistrza").
Po studiach, oprócz warsztatów artystycznych, zajmuje się m.in. czytaniem, malowaniem, pieczeniem, niedawno kupiła sobie kolorowe kredy w celu ubarwiania chodników.
Instalacja "Biblio-grafia" stanowi podsumowanie kaligraficznego okresu mojego malarstwa. Przez jakiś czas malowałam obrazy - strony, wypełnione pismem niemożliwym do werbalnego odczytania. Inspirując się kaligrafią z różnych stron świata i swoim wyobrażeniem egzotyczności spisywałam różne wydarzenia - wrażenia, o których jest tak trudno opowiedzieć drugiej osobie, a które dzieją się nieustannie : wyraz czyichś oczu, odbicie w kałuży, zapach, który cos przypomina, sen z białym wilkiem, poprzekręcana przez pamięć bajka, itd. Itd. Bez końca. Literatura codzienna, literatura senna.
Kiedy przyszedł czas podsumowań pozamykałam te otwarte strony, uporządkowałam je, trwało to około roku, te ulotności zbudowały całkiem dużą bibliotekę "Biblio-grafię", instalację malarską. Jak mniemam każda szanująca się biblioteka ma poukrywane swoje tajemne przejścia i w tej także ich nie brakuje na pewno w którymś z nich można się natknąć na Borgesa.
Ponieważ nie można sobie zmienić głowy, pozostaje nam nieustanne poprawianie poduszki, dla lepszych snów, tak mogę podsumować swoje działania.
"- Podnieś na chwilę głowę, twarda ta poduszka, zmienię ci ją
- Lepiej zostaw w spokoju poduszkę a zamiast tego zmień mi głowę - powiedział Oliveira -
Chirurgia jest w powijakach, to nie ulega kwestii" J. Cortazar "Gra w klasy"
El Janusz - Postać z gwiazd. Marzyciel idący przez życie z uśmiechem na ustach, znany z wesołego usposobienia, lubiany przez przyjaciół. Jego teksty traktujące o uczuciach porażają trafnością przekazu, czasami wzruszają.
El Janusz do mix zabawy, miłości i zawiedzionych uczuć i w tej dziedzinie osiągnął już wiele, ale jak sam mówi, nie zamierza na tym poprzestać i mierzy naprawde wysoko.
Melodyjna nuta, romantyczne dzwięki elektro-polo-love, prosty przekaz.
Podczas występu muzyk zaprezentuje przekrojowy zbiór swojej twórczości z różnych lat, promując takie wartości jak serce, odwaga, przyjaźń.
Koncert będzie częścią "Zjadłem Świat Tour" i skromną osobę Janusza zasili DENIS (gwiazda muzyki).
1.07.2006
Wakacje 2006
Wakacje ze sztuką.
Każdy jest robotnikiem sztuki - pod takim hasłem Wolna Pracowania PGR ART w Stoczni Gdańskiej wkracza w sezon letni przygotowujac projekt który umożliwi gościom z Polski i z zagranicy, aktywne współtworzenie sztuki. W
arsztaty 'Holiday' przeznaczone są dla szerokiego kręgu odbiorców.
Szczególnie widziane są młodzi ludzie, którzy chcieliby nad morzem
spędzić czas produktywnie i twórczo - do czego Kolonia Artystów gorąco zachęca.
Każdy bedzie mógł zapisywać swe wrażenia na stronie internetowej.
PGR ART udostepni kamerę - codziennie od 9.00 -12.00 .
Uczestnicy otzymają certifikat ukończenia warsztatów i wejdą do elitarnego kręgu Robotników Sztuki.
Zgłoszenia 505391891 . Ceny warsztatów od 20 - 100 pln.
Więcej info na storonie www.kolonia-artystów.prv.pl
Od września 2006 ruszamy z nowym programem wystaw i koncertów.
Dla stałych bywalców mamy 50 darmowych " Kart Robotników Sztuki " ,
które umożiwią Wam wejścia na nasze wydarzenia .
Zainteresowanych kartami prosze o kontakt. [ ilość kart ograniczona / po rozdaniu 50 darmowych kart , cena za karte 50 pln ? płatne raz na rok]
Kolonia Artystów [Wolna Pracownia PGR ART] Gdańsk Stocznia.
Zapraszamy do udziału w nowym projekcie grupy PGR ART pt. HOLIDAY - WORKSHOP.
Projekt warsztatów jest skierowany do wszystkich młodych ludzi z całego świata , którzy
chcieliby spędzić kreatywnie wakacje w Trójmieście [nie tylko dla artystów].
Postanowiliśmy oddać galeryjną przestrzeń Wolnej Pracowni PGR ART - Kolonia Artystów na 2 miesiące turystom. Każdy może przyjechać do tego unikalnego miejsca w Stoczni Gdańskiej i spędzić wolny czas nad morzem / w historycznym miejscu gdzie rodziła się Solidarność. !!pobyt = warsztaty!!
Położenie: 300 metrów od Placu Solidarniści [3 Krzyże] , Teren Stoczni Gdańskiej.
Przejscie do budynku przez wystawę Drogi Do Wolności upamiętniające Sierpień '80.
Każdy uczestnik warsztatów codziennie dokonuje "zapisu" swoich wrażeń z pobytu w Kolonii Artystów.
[forma dowolna: e:meil do pgr_art@op.pl który zostanie umieszczony na stronie / video [udostępniamy kamerę video codziennie rano od 9:00 do 12:00] / list / rysunek /... ]
Każdy dostaje certyfikat ukończenia warsztatów i staje się Robotnikiem Sztuki.
Należy dokonać rezerwacji telefonicznie 505391891.
Projekt nie jest dofinansowany, podobnie jak wszystkie Nasze działania w Koloni Artystów od 5 lat.
Ceny pobytów [od osoby]
(1 dzień- 20 PLN, (2 dni - 30 PLN) , (3 dni - 50 PLN)
(4 dni - PLN Euro), (5 dni - PLN Euro), (6 dni - 90 Euro), (7 dni - 100 PLN)
We would like to invite you to open new project group PGR ART. "HOLIDAY WORKSHOP".
This project is directed to young and creative people from all over the world, which want to spend holiday in Trójmiasto ( not only for artists). We would like to give you access to gallery "Open Gallery PGR ART - "Cologne of Artists" for 2 months. Stocznia is very important and historical place in Poland where communism system was changed.
Localization: 300 m close to "Plac Solidarności" (3 crosses) - area of Stocznia Gdańska
Gate to building through 'Roads to freedom" exhibition.
Everyone who takes part in the workshop registers ones impressions residence everyday.
Contact by phone + 48 505391891
e-mail pgr_art@op.pl (we can lend video camera everyday from 9 am to 12 am)
Everyone who finishes the workshop is given a certificate.
This project is independent like all our activities since 5 years
Price list (one person)
1 day - 20 PLN
2 days - 30 PLN
3 days - 50 PLN
4 days - 60 PLN
5 days - 80 PLN
6 days - 90 PLN
7 days - 100 PLN
Künstlerkolonie- Danziger Werft / Freies Atelier PGR ART/
EINLADUNG zu der Teilnahme an einem neuen Projekt der Gruppe PGR ART unter dem Titel HOLIDAY- WORKSHOP. Das Projekt dieses Workshops richtet sich an alle jungen Leute aus der ganzen Welt (nicht nur an Künstler), die Interesse haben, die Sommerferien 2006 kreativ und unkonventionell in Danzig bzw. Dreistadt zu verbringen. Wir bieten eine einzigartige Gelegenheit in einem historischen Ort mit spezifischem Ambiente der Danziger Werft zum Wohnen an und gleichzeitig ist es eine Möglichkeit unsere Stadt am Meer kennen zu lernen. Wir stellen unsere Galeriefläche des Freien Atelier PGR ART den Touristen/ Workshopsteilnehmern für die zwei Sommermonate zur Verfügung.
Aufenthalt = Workshop
Jeder Teilnehmer des Workshops hat eine konkrete Aufgabe zu erfüllen. Die Aufgabe besteht darin, eine Dokumentation seiner täglichen Aufenthaltseindrücke in der Künstlerkolonie zu erstellen. Die Form dieser Dokumentation ist beliebig und den Teilnehmern zur freien Auswahl gestellt (z. B. in Form einer Mail an pgr_art@op.pl , die später auf unsere Homepage www.kolonia-artystow.prv.pl veröffentlicht wird / per Kamera- es besteht die Möglichkeit eine zu mieten, täglich von 9 bis12 / durch eine Zeichnung, usw.)
Zum Abschluss des Workshops bekommt jeder Teilnehmer ein Zertifikat und wird zu einem Arbeiter der Kunst.
Lage der Künstlerkolonie: Danzig/Polen, Gelände der Danziger Werft, 300 Meter vom Platz der Solidarnosc entfernt (Drei Kreuze). Durchgang zum Gebäude durch die Ausstellung ?Weg in die Freiheit?, die zum Gedenken an das Geschehnis im August`80 errichtet worden ist.
Es wird um Reservierungen via E-Mail pgr_art@op.pl, sowie unter der Telefonnummer +485053ß1891 gebeten.
Das Projekt, sowie alle unsere anderen Tätigkeiten in der Künstlerkolonie seit 5 Jahren, wird nicht finanziert oder von irgendeiner Institution unterstützt.
Aufenthaltskosten/pro Person
(1 Tag-20 PLN), (2 Tage-30 PLN), (3 Tage-50 PLN), ( 4 Tage- 60 PLN), (5 Tage-80 PLN), (6 Tage-90 PLN), ( 7 Tage- 100 PLN)
Anfang 2000 ist eine gesellschaftliche, künstlerische Erscheinung zu Stande gekommen, die die Aufmerksamkeit von ganz Polen in Richtung der Stadt Danzig lenkte. Die Sprache ist von dem ?Werftphänomen?. Auf den teilweise zerstörten, postindustrieelen Geländen hat eine Reihe von künstlerischen Initiativen seinen neuen Platz gefunden. Als erstes wurde der Unternehmungsgeist von einem Verein, dem Institut für Sport und künstlerische Tätigkeiten, ergriffen, und dadurch entstand die Künstlerkolonie - Danziger Werft, die ein Nest für die diversen, künstlerisch geprägten Stellungen bildet, welche viel von der Tradition einer Squad, oder eines künstlerischen Kollektivs übernommen hat. Es wird gleichzeitig ein Ort mit einer Gelegenheit, sowie einer Arbeitsmöglichkeit geschaffen und angeboten, wo die jungen Künstler ihre Arbeiten ausstellen können. Die Künstlerkolonie erzeugt eine außergewöhnlich interessante Erscheinung, nicht nur aus der künstlerischen, sondern viel mehr aus der soziologischen Sicht. Sie fügt sich in eine typische und global erkennbare Strategie der Immobilienmaklerfirmen ein, die einen Teil von den hinterlassenen postindustrieelen Geländen für die Künstler zugänglich macht und ihnen zur Verfügung stellt. Die Künstler wiederum aktivieren auf eine ganz natürliche Weise diesen Raum, und verleihen ihm auch, oder vielleicht sogar insbesondere in den außerkünstlerischen Kreisen eine größere Rangstellung.
Im Jahr 2004 tauchte ein neuer Kunstraum auf dem ehemaligen Gelände der Künstlerkolonie auf, namentlich Freies Atelier PGR ART, welches sich noch stärker mit dem Aufbau von solchen Veranstaltungsorten auseinandersetzte. Es ist ein Zwischenraum, in dem die Konstruktion selbst zu den künstlerischen Aktivitäten, in Form von Ausstellungen, zwingt. Das Freie Atelier PGR ART ist seit zwei Jahren tätig und basiert im Prinzip auf einnächtlichen Kunstereignissen, die sich mit immer noch unterschätzten Tendenzen in der interdisziplinären, aktuellen Kunst, wie Performance, Aktion, den Videovorführungen, dem Experimentalfilm, den paratheatralen Erscheinungen, sowie mit der Malerei, dem Kunstobjekt und mit der Skulptur beschäftigt. PGR ART funktioniert auf der Basis eines künstlerischen Kollektivs und bildet die Revitalisierungsmaßnahmen des postindustrieelen Geländes der Danziger Werft ein. Der gesellschaftlich - künstlerisch Kontext einer solchen Situation hat einen direkten und bedeutungsvollen Einfluss auf die Gestaltung der Struktur von des Freien Ateliers PGR ART. Die Danziger Werft ist mit einem für die gesellschaftliche Situation wichtigen und bemerkenswerten Freiheitsmythos verbunden. Die Werft bildet, rein geschichtlich und ideologisch betrachtet, einen gekennzeichneten Raum. Das Betreten einer solchen Sphäre der künstlerischen Tätigkeit bleibt selbstverständlich nicht ohne Einfluss auf ihre Form. Diese Situation ist bei der Aktivität von PGR ART bemerkbar. PGR ART gestaltet absolut bewusst ein Image der weitgehenden, zeitgenössischen Kunst.
PGR bewegt sich außerhalb jeglicher Aufteilungen oder eindeutig eingesetzter Grenzen. Es ist für uns irrelevant, ob unsere Tätigkeit immer noch als Kunst, oder aber schon als Politik oder einfach nur als Spaß bezeichnet werden kann. PGR schafft nicht, PGR klärt auf. PGR stellt damit etwas mehr als nur eine künstlerische Gruppe dar, es ist ein gesellschaftliches Projekt, vielleicht eine Lebensart? ? erzählen Sylwester und Mikolaj über sich
Mit freundlicher Unterstützung von:
Übersetzung: mariola ozanska strzecka
Każdy jest robotnikiem sztuki - pod takim hasłem Wolna Pracowania PGR ART w Stoczni Gdańskiej wkracza w sezon letni przygotowujac projekt który umożliwi gościom z Polski i z zagranicy, aktywne współtworzenie sztuki. W
arsztaty 'Holiday' przeznaczone są dla szerokiego kręgu odbiorców.
Szczególnie widziane są młodzi ludzie, którzy chcieliby nad morzem
spędzić czas produktywnie i twórczo - do czego Kolonia Artystów gorąco zachęca.
Każdy bedzie mógł zapisywać swe wrażenia na stronie internetowej.
PGR ART udostepni kamerę - codziennie od 9.00 -12.00 .
Uczestnicy otzymają certifikat ukończenia warsztatów i wejdą do elitarnego kręgu Robotników Sztuki.
Zgłoszenia 505391891 . Ceny warsztatów od 20 - 100 pln.
Więcej info na storonie www.kolonia-artystów.prv.pl
Od września 2006 ruszamy z nowym programem wystaw i koncertów.
Dla stałych bywalców mamy 50 darmowych " Kart Robotników Sztuki " ,
które umożiwią Wam wejścia na nasze wydarzenia .
Zainteresowanych kartami prosze o kontakt. [ ilość kart ograniczona / po rozdaniu 50 darmowych kart , cena za karte 50 pln ? płatne raz na rok]
Kolonia Artystów [Wolna Pracownia PGR ART] Gdańsk Stocznia.
Zapraszamy do udziału w nowym projekcie grupy PGR ART pt. HOLIDAY - WORKSHOP.
Projekt warsztatów jest skierowany do wszystkich młodych ludzi z całego świata , którzy
chcieliby spędzić kreatywnie wakacje w Trójmieście [nie tylko dla artystów].
Postanowiliśmy oddać galeryjną przestrzeń Wolnej Pracowni PGR ART - Kolonia Artystów na 2 miesiące turystom. Każdy może przyjechać do tego unikalnego miejsca w Stoczni Gdańskiej i spędzić wolny czas nad morzem / w historycznym miejscu gdzie rodziła się Solidarność. !!pobyt = warsztaty!!
Położenie: 300 metrów od Placu Solidarniści [3 Krzyże] , Teren Stoczni Gdańskiej.
Przejscie do budynku przez wystawę Drogi Do Wolności upamiętniające Sierpień '80.
Każdy uczestnik warsztatów codziennie dokonuje "zapisu" swoich wrażeń z pobytu w Kolonii Artystów.
[forma dowolna: e:meil do pgr_art@op.pl który zostanie umieszczony na stronie / video [udostępniamy kamerę video codziennie rano od 9:00 do 12:00] / list / rysunek /... ]
Każdy dostaje certyfikat ukończenia warsztatów i staje się Robotnikiem Sztuki.
Należy dokonać rezerwacji telefonicznie 505391891.
Projekt nie jest dofinansowany, podobnie jak wszystkie Nasze działania w Koloni Artystów od 5 lat.
Ceny pobytów [od osoby]
(1 dzień- 20 PLN, (2 dni - 30 PLN) , (3 dni - 50 PLN)
(4 dni - PLN Euro), (5 dni - PLN Euro), (6 dni - 90 Euro), (7 dni - 100 PLN)
We would like to invite you to open new project group PGR ART. "HOLIDAY WORKSHOP".
This project is directed to young and creative people from all over the world, which want to spend holiday in Trójmiasto ( not only for artists). We would like to give you access to gallery "Open Gallery PGR ART - "Cologne of Artists" for 2 months. Stocznia is very important and historical place in Poland where communism system was changed.
Localization: 300 m close to "Plac Solidarności" (3 crosses) - area of Stocznia Gdańska
Gate to building through 'Roads to freedom" exhibition.
Everyone who takes part in the workshop registers ones impressions residence everyday.
Contact by phone + 48 505391891
e-mail pgr_art@op.pl (we can lend video camera everyday from 9 am to 12 am)
Everyone who finishes the workshop is given a certificate.
This project is independent like all our activities since 5 years
Price list (one person)
1 day - 20 PLN
2 days - 30 PLN
3 days - 50 PLN
4 days - 60 PLN
5 days - 80 PLN
6 days - 90 PLN
7 days - 100 PLN
Künstlerkolonie- Danziger Werft / Freies Atelier PGR ART/
EINLADUNG zu der Teilnahme an einem neuen Projekt der Gruppe PGR ART unter dem Titel HOLIDAY- WORKSHOP. Das Projekt dieses Workshops richtet sich an alle jungen Leute aus der ganzen Welt (nicht nur an Künstler), die Interesse haben, die Sommerferien 2006 kreativ und unkonventionell in Danzig bzw. Dreistadt zu verbringen. Wir bieten eine einzigartige Gelegenheit in einem historischen Ort mit spezifischem Ambiente der Danziger Werft zum Wohnen an und gleichzeitig ist es eine Möglichkeit unsere Stadt am Meer kennen zu lernen. Wir stellen unsere Galeriefläche des Freien Atelier PGR ART den Touristen/ Workshopsteilnehmern für die zwei Sommermonate zur Verfügung.
Aufenthalt = Workshop
Jeder Teilnehmer des Workshops hat eine konkrete Aufgabe zu erfüllen. Die Aufgabe besteht darin, eine Dokumentation seiner täglichen Aufenthaltseindrücke in der Künstlerkolonie zu erstellen. Die Form dieser Dokumentation ist beliebig und den Teilnehmern zur freien Auswahl gestellt (z. B. in Form einer Mail an pgr_art@op.pl , die später auf unsere Homepage www.kolonia-artystow.prv.pl veröffentlicht wird / per Kamera- es besteht die Möglichkeit eine zu mieten, täglich von 9 bis12 / durch eine Zeichnung, usw.)
Zum Abschluss des Workshops bekommt jeder Teilnehmer ein Zertifikat und wird zu einem Arbeiter der Kunst.
Lage der Künstlerkolonie: Danzig/Polen, Gelände der Danziger Werft, 300 Meter vom Platz der Solidarnosc entfernt (Drei Kreuze). Durchgang zum Gebäude durch die Ausstellung ?Weg in die Freiheit?, die zum Gedenken an das Geschehnis im August`80 errichtet worden ist.
Es wird um Reservierungen via E-Mail pgr_art@op.pl, sowie unter der Telefonnummer +485053ß1891 gebeten.
Das Projekt, sowie alle unsere anderen Tätigkeiten in der Künstlerkolonie seit 5 Jahren, wird nicht finanziert oder von irgendeiner Institution unterstützt.
Aufenthaltskosten/pro Person
(1 Tag-20 PLN), (2 Tage-30 PLN), (3 Tage-50 PLN), ( 4 Tage- 60 PLN), (5 Tage-80 PLN), (6 Tage-90 PLN), ( 7 Tage- 100 PLN)
Anfang 2000 ist eine gesellschaftliche, künstlerische Erscheinung zu Stande gekommen, die die Aufmerksamkeit von ganz Polen in Richtung der Stadt Danzig lenkte. Die Sprache ist von dem ?Werftphänomen?. Auf den teilweise zerstörten, postindustrieelen Geländen hat eine Reihe von künstlerischen Initiativen seinen neuen Platz gefunden. Als erstes wurde der Unternehmungsgeist von einem Verein, dem Institut für Sport und künstlerische Tätigkeiten, ergriffen, und dadurch entstand die Künstlerkolonie - Danziger Werft, die ein Nest für die diversen, künstlerisch geprägten Stellungen bildet, welche viel von der Tradition einer Squad, oder eines künstlerischen Kollektivs übernommen hat. Es wird gleichzeitig ein Ort mit einer Gelegenheit, sowie einer Arbeitsmöglichkeit geschaffen und angeboten, wo die jungen Künstler ihre Arbeiten ausstellen können. Die Künstlerkolonie erzeugt eine außergewöhnlich interessante Erscheinung, nicht nur aus der künstlerischen, sondern viel mehr aus der soziologischen Sicht. Sie fügt sich in eine typische und global erkennbare Strategie der Immobilienmaklerfirmen ein, die einen Teil von den hinterlassenen postindustrieelen Geländen für die Künstler zugänglich macht und ihnen zur Verfügung stellt. Die Künstler wiederum aktivieren auf eine ganz natürliche Weise diesen Raum, und verleihen ihm auch, oder vielleicht sogar insbesondere in den außerkünstlerischen Kreisen eine größere Rangstellung.
Im Jahr 2004 tauchte ein neuer Kunstraum auf dem ehemaligen Gelände der Künstlerkolonie auf, namentlich Freies Atelier PGR ART, welches sich noch stärker mit dem Aufbau von solchen Veranstaltungsorten auseinandersetzte. Es ist ein Zwischenraum, in dem die Konstruktion selbst zu den künstlerischen Aktivitäten, in Form von Ausstellungen, zwingt. Das Freie Atelier PGR ART ist seit zwei Jahren tätig und basiert im Prinzip auf einnächtlichen Kunstereignissen, die sich mit immer noch unterschätzten Tendenzen in der interdisziplinären, aktuellen Kunst, wie Performance, Aktion, den Videovorführungen, dem Experimentalfilm, den paratheatralen Erscheinungen, sowie mit der Malerei, dem Kunstobjekt und mit der Skulptur beschäftigt. PGR ART funktioniert auf der Basis eines künstlerischen Kollektivs und bildet die Revitalisierungsmaßnahmen des postindustrieelen Geländes der Danziger Werft ein. Der gesellschaftlich - künstlerisch Kontext einer solchen Situation hat einen direkten und bedeutungsvollen Einfluss auf die Gestaltung der Struktur von des Freien Ateliers PGR ART. Die Danziger Werft ist mit einem für die gesellschaftliche Situation wichtigen und bemerkenswerten Freiheitsmythos verbunden. Die Werft bildet, rein geschichtlich und ideologisch betrachtet, einen gekennzeichneten Raum. Das Betreten einer solchen Sphäre der künstlerischen Tätigkeit bleibt selbstverständlich nicht ohne Einfluss auf ihre Form. Diese Situation ist bei der Aktivität von PGR ART bemerkbar. PGR ART gestaltet absolut bewusst ein Image der weitgehenden, zeitgenössischen Kunst.
PGR bewegt sich außerhalb jeglicher Aufteilungen oder eindeutig eingesetzter Grenzen. Es ist für uns irrelevant, ob unsere Tätigkeit immer noch als Kunst, oder aber schon als Politik oder einfach nur als Spaß bezeichnet werden kann. PGR schafft nicht, PGR klärt auf. PGR stellt damit etwas mehr als nur eine künstlerische Gruppe dar, es ist ein gesellschaftliches Projekt, vielleicht eine Lebensart? ? erzählen Sylwester und Mikolaj über sich
Mit freundlicher Unterstützung von:
Übersetzung: mariola ozanska strzecka
24.06.2006
aaleph
<
aaleph to młody człowiek z gdańska. nagrywa metaliczne drony pełne dudnień różnicowych, przekazów podprogowych i temu podobnych sztuczek mających wprowadzić słuchacza w stan transu. wydawany głównie przez polski label simlog (www.simlog.tk), choć jego płytki znaleźć można też w katalogach norweskiego tibprod (www.tibprod.com), francuskiego taalem (www.taalem.free.fr) i belgijskiego mystery sea (www.mysterysea.net). w środowiskowych magazynach otrzymuje pozytywne recenzje (m.in w holenderskim vital weekly, amerykańskim thesoundprojector.com, oraz polskiej gaz-ecie). byl emitowany przez radia internetowe w wielkiej brytanii, francji i niemczech, oraz w chorwackim radiu student zagreb w nocnej audycji inner space). wystepowal na żywo w sopockim sfinksie, wolnej pracowni pgr_art na terenie kolonii artystów w stoczni gdańskiej, oraz w klubie orbital w gdańsku wrzeszczu, zazwyczaj w duecie z core'owym djem ARh+ pod nazwa freistadtjugend (noise, industrial). od niedawna współpracuje z gdańskim artystą robertem sochackim, podobno panowie konstruują magiczną instalacje, do której obsługi użyte mają być sieci neuronowe. wszystkich pożera ciekawość jaki to może mieć zwiazek z manifestacjami podróżującego w czasie czarownika stanisława dercza i nadchodzącą falą czasu 0... aleph jest też członkiem tajemniczej grupy muezinn, a niedawno manifestował się w internecie jako członek wywrotowego projektu shroomberryplot ("gdzie rosnie szrumberyplot"). w tym roku otworzył własne wydawnictwo agumele (agumele.tk).
alef mieszka nad morzem. alef nagrywa dźwięki.
alef zaczął nagrywać 4 listopada 2002.
alef skończy nagrywać kiedy znajdzie dźwięk który wyłącza mózg.
aleph lives by the sea. aleph records sounds.
aleph started recording 4th november 2002.
aleph will stop recording when he finds sound that turns mind off.
www.chaember.art.pl/aleph
aaleph to młody człowiek z gdańska. nagrywa metaliczne drony pełne dudnień różnicowych, przekazów podprogowych i temu podobnych sztuczek mających wprowadzić słuchacza w stan transu. wydawany głównie przez polski label simlog (www.simlog.tk), choć jego płytki znaleźć można też w katalogach norweskiego tibprod (www.tibprod.com), francuskiego taalem (www.taalem.free.fr) i belgijskiego mystery sea (www.mysterysea.net). w środowiskowych magazynach otrzymuje pozytywne recenzje (m.in w holenderskim vital weekly, amerykańskim thesoundprojector.com, oraz polskiej gaz-ecie). byl emitowany przez radia internetowe w wielkiej brytanii, francji i niemczech, oraz w chorwackim radiu student zagreb w nocnej audycji inner space). wystepowal na żywo w sopockim sfinksie, wolnej pracowni pgr_art na terenie kolonii artystów w stoczni gdańskiej, oraz w klubie orbital w gdańsku wrzeszczu, zazwyczaj w duecie z core'owym djem ARh+ pod nazwa freistadtjugend (noise, industrial). od niedawna współpracuje z gdańskim artystą robertem sochackim, podobno panowie konstruują magiczną instalacje, do której obsługi użyte mają być sieci neuronowe. wszystkich pożera ciekawość jaki to może mieć zwiazek z manifestacjami podróżującego w czasie czarownika stanisława dercza i nadchodzącą falą czasu 0... aleph jest też członkiem tajemniczej grupy muezinn, a niedawno manifestował się w internecie jako członek wywrotowego projektu shroomberryplot ("gdzie rosnie szrumberyplot"). w tym roku otworzył własne wydawnictwo agumele (agumele.tk).
alef mieszka nad morzem. alef nagrywa dźwięki.
alef zaczął nagrywać 4 listopada 2002.
alef skończy nagrywać kiedy znajdzie dźwięk który wyłącza mózg.
aleph lives by the sea. aleph records sounds.
aleph started recording 4th november 2002.
aleph will stop recording when he finds sound that turns mind off.
www.chaember.art.pl/aleph
Festiwal Electro Strajk
24.06.2006 [Sobota] st.art: 17:00 end 05:00
Festiwal Electro Strajk [FES] / / / / / / / / / / / / / / / / / / / ////Wernisaż : Magdalena Marciniec vs Magalena Niecko vs Lena Niec pt."do you remember me" >>> / / OPEN AIR instalacja PGR ART "MANEK-IN-SHOW" :
Bilety do nabycia w dniu festiwalu: cena 10 pln / rezerwacja: pgr_art@op.pl
!!!PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ DOWODÓW OSOBISTYCH / OSOBY BEZ DOKUMENTÓW NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN STOCZNI GDANSKIEJ !!! ZAKAZ WNOSZENIA ALKOHOLU NA TEREN ZAKŁADU PRACY. FESTIWAL PRZEZNACZONY TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH. PRZY WEJSCIU NALEŻY WYPEŁNIĆ ANKIETE.
OPEN AIR Koncerty / live act's / sety dj & vj :
Boa Zeria Sound System [Trójmiasto] >>
ALEPH vs ARh+ aka FREISTADT JUGEND [Trójmiasto] >>
Emiter [Trójmiasto] >>
Rafał Dętkoś - Abstrakt Struktur [www.netlabel.pl] [Trójmiasto] >>
Nu Rofen [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
Verbalizer vs Always HalfBread [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
Efektvol [Trójmiasto]
DataDisk [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
PRAWATT [Trójmiasto] >>
Pink Death [Trójmiasto] >>
Wiktor Skok [Łódź] >>
Lady Electra [Łódź]
dj Muchacho [Trójmiasto] >>
dj Decay [Trójmiasto] >>
dj Radobogash [WRO] >>
Godzina 00:00 - 00:50 Spektakl Teatru LUXUS REFLEX RELAX pt. "TORBY" >>
Wolna Pracownia PGR ART : wernisaż Magdalena Marciniec vs Magalena Niecko vs Lena Niec pt."do you remember me" >>> oraz pokaz wideo: Anna Lawrynowitz the queen of low quality (show?) [Wro] >>> / live act: Adam Witkowski.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Line Up 24.06.2006
17.00 - 18.30 Boa Zeria Soud System
18.30 - 19.00 ALEPH vs ARh+ aka FREISTADT JUGEND
19.00 - 19.40 Emiter
19.40 - 20.20 Rafał Dętkoś - Abstrakt Struktur
20.20 - 21.00 nu rofen
21.00 - 21.30 Verbalizer & Always Halfbread
21.30 - 22.00 Efektvol
22.00 - 22.40 DataDisk
22.40 - 23.20 Prawatt
23.40 - 00.00 Pink Death
00.00 - 01.00 Teatr Luxus Reflex Relax
01.00 - 02.00 Wiktor Skok
02.00 - 03.00 Lady Electra
03.00 - 04.00 Radobogash
Wolna Pracownia PGR ART:
17.00 - 22.00 Decay & Muchacho & Deckard
22.00 - 22.30 Otwarcie wystawy Magdaleny Marciniec : DO YOU REMEMBER ME / pokaz instalacji Anny Lawrynowitz oraz live act : Adam Witkowski
22.30 - 05.00 Decay & Muchacho & Deckard
Festiwal Electro Strajk [FES] / / / / / / / / / / / / / / / / / / / ////Wernisaż : Magdalena Marciniec vs Magalena Niecko vs Lena Niec pt."do you remember me" >>> / / OPEN AIR instalacja PGR ART "MANEK-IN-SHOW" :
Bilety do nabycia w dniu festiwalu: cena 10 pln / rezerwacja: pgr_art@op.pl
!!!PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ DOWODÓW OSOBISTYCH / OSOBY BEZ DOKUMENTÓW NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN STOCZNI GDANSKIEJ !!! ZAKAZ WNOSZENIA ALKOHOLU NA TEREN ZAKŁADU PRACY. FESTIWAL PRZEZNACZONY TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH. PRZY WEJSCIU NALEŻY WYPEŁNIĆ ANKIETE.
OPEN AIR Koncerty / live act's / sety dj & vj :
Boa Zeria Sound System [Trójmiasto] >>
ALEPH vs ARh+ aka FREISTADT JUGEND [Trójmiasto] >>
Emiter [Trójmiasto] >>
Rafał Dętkoś - Abstrakt Struktur [www.netlabel.pl] [Trójmiasto] >>
Nu Rofen [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
Verbalizer vs Always HalfBread [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
Efektvol [Trójmiasto]
DataDisk [www.salut-rec.com] [Trójmiasto] >>
PRAWATT [Trójmiasto] >>
Pink Death [Trójmiasto] >>
Wiktor Skok [Łódź] >>
Lady Electra [Łódź]
dj Muchacho [Trójmiasto] >>
dj Decay [Trójmiasto] >>
dj Radobogash [WRO] >>
Godzina 00:00 - 00:50 Spektakl Teatru LUXUS REFLEX RELAX pt. "TORBY" >>
Wolna Pracownia PGR ART : wernisaż Magdalena Marciniec vs Magalena Niecko vs Lena Niec pt."do you remember me" >>> oraz pokaz wideo: Anna Lawrynowitz the queen of low quality (show?) [Wro] >>> / live act: Adam Witkowski.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Line Up 24.06.2006
17.00 - 18.30 Boa Zeria Soud System
18.30 - 19.00 ALEPH vs ARh+ aka FREISTADT JUGEND
19.00 - 19.40 Emiter
19.40 - 20.20 Rafał Dętkoś - Abstrakt Struktur
20.20 - 21.00 nu rofen
21.00 - 21.30 Verbalizer & Always Halfbread
21.30 - 22.00 Efektvol
22.00 - 22.40 DataDisk
22.40 - 23.20 Prawatt
23.40 - 00.00 Pink Death
00.00 - 01.00 Teatr Luxus Reflex Relax
01.00 - 02.00 Wiktor Skok
02.00 - 03.00 Lady Electra
03.00 - 04.00 Radobogash
Wolna Pracownia PGR ART:
17.00 - 22.00 Decay & Muchacho & Deckard
22.00 - 22.30 Otwarcie wystawy Magdaleny Marciniec : DO YOU REMEMBER ME / pokaz instalacji Anny Lawrynowitz oraz live act : Adam Witkowski
22.30 - 05.00 Decay & Muchacho & Deckard
10.06.2006
PATRZ TERAZ - JA WIEM/LOOK NOW - I KNOW
10.06.2006 start 22:00
Wolna Pracownia PGR ART Kolonia Artystów
Przestrzenna realizacja wideo pt: "PATRZ TERAZ - JA WIEM"/ "LOOK NOW - I KNOW"
artysta: Marek Zygmunt
Koncert: :
Z^2 + ohm
czytaj: [Zet Kwartat Plus Om]
W składzie:
Zambari - laptop
Marek Zygmunt - laptop
Oskar G. - laptop
Marek Tomaszewski - wiolonczela
23:00 - Klosz.art [III piętro] wernisaż Marian Stępak malarstwo (TORUń)
ZGŁOSZENIA: pgr_art@op.pl . Wstęp 5 pln.
opis:
1. Przestrzenna realizacja wideo pt. :
Tytuł: "PATRZ TERAZ - JA WIEM"/ "LOOK NOW - I KNOW"
Autor: Marek Zygmunt
OPIS:
W zamkniętej przestrzeni na przeciwnych ścianach wyświetlane z wideoprojektorów są dwie projekcje. Są to postacie naturalnej wielkości. Jedna to mężczyzna (osoba autora), druga to dziewczynka w czerwonym płaszczu. Dziewczynka wykonuje gesty do obserwującej ją postaci. Zaprasza aby mężczyzna podążał za nią. Daje znaki sugerujące, że chce go gdzieś poprowadzić. Gdzieś, gdzie znajduje się cos bardzo ważnego.
Mężczyzna odbiera znaki zachęty, lecz reaguje niechętnie. W końcu jednak decyduje się.
Realizacja nawiązuje do filmu "Don't look now" Nicholasa Roega z 1973 roku, będącego klasykiem gatunku "giallo". Gatunku charakteryzującego się brutalnością i odrealnieniem pokazywanego świata. W filmie tym tragicznie zmarła dziewczynka (w czerwonym płaszczu) prowadzi głównego bohatera (jej ojca) uliczkami Wenecji do miejsca jego własnej śmierci. Autor projektu w aranżowanej instalacji wykorzystuje zawarte w konwencji napięcie oraz ikonę postaci dziewczynki stawiając siebie w miejscu w którym chce usłyszeć. Patrz teraz Ja wiem!
Tą realizacją Marek Zygmunt odchodzi od akcentowanego w swojej twórczości procesu poznania i rozwoju osobowości. Pozwala sobie na moment zawahania, jakby oczekiwał impulsu z zewnątrz.
(Jan Pastwa. maj 2006)
MAREK ZYGMUNT
Urodzony w 1975 roku. Mieszka Gdyni.
W roku 2002 obronił dyplom na wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej projektem Zespołu Centrum Sztuki Współczesnej w Gdyni.
Od 1995 nieprzerwanie tworzy performance, videoperformance, realizacje, filmy video i muzykę eksperymentalną, łącząc przy tym techniki audiowizualne z filozofią. W twórczości artystycznej akcentuje proces, w którym kolejne realizacje tworzą ciągłość osobowego rozwoju artysty. W pracy zatytułowanej ELEMENT I, II, III udowodnił, że poza rozwijaniem świata zewnętrznego technika jest w stanie pomóc człowiekowi rozwijać również świadomość. W dalszych pracach (PIRAMIDA, MANDALA) będących następstwem ELEMENTU bada, jak jednostka poprzez rozwój świadomości buduje i ulepsza cywilizację. Zawodowo zajmuje się twórczością filmową i telewizyjną pracując jako dziennikarz i operator.
Uprawia "sztukę laboratoryjną", która staje się dla niego poligonem doświadczalnym do wypracowywania nowych celów, wartości i znaczeń. Przez działania i realizacje sprawdza, udowadnia i konfrontuje stawiane przez siebie tezy, traktując sztukę jako jedno z narzędzi w procesie przenoszenia cywilizacji do nowo nakreślanych przez rozwój cywilizacyjny wymiarów. Twierdzi, iż cywilizacja zmierza do modelu społeczeństwa technologicznego opartego na zarządzaniu energią ciała. W tym modelu społeczeństwa (którego być może nie umiemy sobie nawet wyobrazić, przeczuwając jedynie instynktownie jego kształt) to co dziś nazywamy religią, filozofią, nauką i sztuką da nowy kształt dla materialnej obecności człowieka na ziemi, jak i nowo zdobywanych obszarów kosmosu. Natomiast istota procesu transformacji cywilizacyjnej, poza osiągnięciami technologicznymi, leży w doskonaleniu świadomości poszczególnej jednostki tworzącej społeczność.
W 2003 roku wraz z Krzysztofem Tomaszewskim (znanym jako Zambari) założył zespół improwizacji elektronicznych Z^2 [Zet Kwadrat]. Trzon zespołu Zygmunt/Zambari zaprasza do współpracy różnych muzyków posługujących się zarówno tradycyjnymi instrumentami, jak i urządzeniami elektronicznymi. Eksperymentalny charakter zespołu pozwala prowadzić poszukiwania muzyczne na wielu płaszczyznach. Ich kluczowym osiągnięciem jest KOLEJ, w której prowadząc swoistą etnografię industrialną stworzyli własną formułę widowiska multimedialnego łączącego dźwięk i obraz.
W 2002 roku zostaje zaproszony przez Dominika Lejmana do współpracy przy jego projektach video, zajmując się technologicznymi aspektami tych realizacji. Współtworzy takie projekty jak:
- "DZIECIĘCE UTOPIE" - NGS Zachęta 2003
- "DELAING FACADE" - Pawilon Polski na IX Biennale Architektury, Wenecja 2004
- "ODDYCHAJĄCA KATEDRA" - Noce Świętojańskie, Kościół Św. Jana 2005
- "OSTATNI ZAPALA ŚWIATŁO" - cykl wystaw: "W centrum uwagi", CSW Zamek Ujazdowski 2006
Od 1997 roku współpracuje z gdańską galerią "Spiż 7" realizując własne wystawy oraz biorąc udział w projektach zbiorowych. W roku 2000 współpraca z prowadzącym "Spiż 7" Markiem Rogulskim zaowocowała udziałem w projekcie pt. "Poza postmodernizm". Występuje w nim jako uczestnik i współorganizator wystaw. W ramach tego projektu powstała praca ELEMENT oraz następne realizacje video MEDYTACJE i SPACER oraz performacne TRZYDZIEŚCI.
W latach 1998-2000 związany z Mazzollem i Robetem Knuthem. Wraz z ich zespołem Diffusion Ensemble w scenicznych DYFUZJACH realizował dźwiękowe fascynacje, łącząc je z performance. Wraz z zespołem wystąpił między innymi:
- Centrum Grotowskiego, Wrocław 1998
- Muzeum Warmii i Mazur 1998
- Warsaw Summer Jazz Days 1999
- Laboratorium CSW, Zamek Ujazdowski 1999
- Petri Kirche, Lipsk 2000
W tym czasie koncertował też z "Arhythmic Perfection" Mazzolla. Warsztat muzyczny jakim się posługiwał, określany jako "preparka", oznacza kreowaną na żywo nieinstrumentalną przestrzeń dźwiękową. W działaniach muzycznych ten kierunek rozwija do dziś.
Wolna Pracownia PGR ART Kolonia Artystów
Przestrzenna realizacja wideo pt: "PATRZ TERAZ - JA WIEM"/ "LOOK NOW - I KNOW"
artysta: Marek Zygmunt
Koncert: :
Z^2 + ohm
czytaj: [Zet Kwartat Plus Om]
W składzie:
Zambari - laptop
Marek Zygmunt - laptop
Oskar G. - laptop
Marek Tomaszewski - wiolonczela
23:00 - Klosz.art [III piętro] wernisaż Marian Stępak malarstwo (TORUń)
ZGŁOSZENIA: pgr_art@op.pl . Wstęp 5 pln.
opis:
1. Przestrzenna realizacja wideo pt. :
Tytuł: "PATRZ TERAZ - JA WIEM"/ "LOOK NOW - I KNOW"
Autor: Marek Zygmunt
OPIS:
W zamkniętej przestrzeni na przeciwnych ścianach wyświetlane z wideoprojektorów są dwie projekcje. Są to postacie naturalnej wielkości. Jedna to mężczyzna (osoba autora), druga to dziewczynka w czerwonym płaszczu. Dziewczynka wykonuje gesty do obserwującej ją postaci. Zaprasza aby mężczyzna podążał za nią. Daje znaki sugerujące, że chce go gdzieś poprowadzić. Gdzieś, gdzie znajduje się cos bardzo ważnego.
Mężczyzna odbiera znaki zachęty, lecz reaguje niechętnie. W końcu jednak decyduje się.
Realizacja nawiązuje do filmu "Don't look now" Nicholasa Roega z 1973 roku, będącego klasykiem gatunku "giallo". Gatunku charakteryzującego się brutalnością i odrealnieniem pokazywanego świata. W filmie tym tragicznie zmarła dziewczynka (w czerwonym płaszczu) prowadzi głównego bohatera (jej ojca) uliczkami Wenecji do miejsca jego własnej śmierci. Autor projektu w aranżowanej instalacji wykorzystuje zawarte w konwencji napięcie oraz ikonę postaci dziewczynki stawiając siebie w miejscu w którym chce usłyszeć. Patrz teraz Ja wiem!
Tą realizacją Marek Zygmunt odchodzi od akcentowanego w swojej twórczości procesu poznania i rozwoju osobowości. Pozwala sobie na moment zawahania, jakby oczekiwał impulsu z zewnątrz.
(Jan Pastwa. maj 2006)
MAREK ZYGMUNT
Urodzony w 1975 roku. Mieszka Gdyni.
W roku 2002 obronił dyplom na wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej projektem Zespołu Centrum Sztuki Współczesnej w Gdyni.
Od 1995 nieprzerwanie tworzy performance, videoperformance, realizacje, filmy video i muzykę eksperymentalną, łącząc przy tym techniki audiowizualne z filozofią. W twórczości artystycznej akcentuje proces, w którym kolejne realizacje tworzą ciągłość osobowego rozwoju artysty. W pracy zatytułowanej ELEMENT I, II, III udowodnił, że poza rozwijaniem świata zewnętrznego technika jest w stanie pomóc człowiekowi rozwijać również świadomość. W dalszych pracach (PIRAMIDA, MANDALA) będących następstwem ELEMENTU bada, jak jednostka poprzez rozwój świadomości buduje i ulepsza cywilizację. Zawodowo zajmuje się twórczością filmową i telewizyjną pracując jako dziennikarz i operator.
Uprawia "sztukę laboratoryjną", która staje się dla niego poligonem doświadczalnym do wypracowywania nowych celów, wartości i znaczeń. Przez działania i realizacje sprawdza, udowadnia i konfrontuje stawiane przez siebie tezy, traktując sztukę jako jedno z narzędzi w procesie przenoszenia cywilizacji do nowo nakreślanych przez rozwój cywilizacyjny wymiarów. Twierdzi, iż cywilizacja zmierza do modelu społeczeństwa technologicznego opartego na zarządzaniu energią ciała. W tym modelu społeczeństwa (którego być może nie umiemy sobie nawet wyobrazić, przeczuwając jedynie instynktownie jego kształt) to co dziś nazywamy religią, filozofią, nauką i sztuką da nowy kształt dla materialnej obecności człowieka na ziemi, jak i nowo zdobywanych obszarów kosmosu. Natomiast istota procesu transformacji cywilizacyjnej, poza osiągnięciami technologicznymi, leży w doskonaleniu świadomości poszczególnej jednostki tworzącej społeczność.
W 2003 roku wraz z Krzysztofem Tomaszewskim (znanym jako Zambari) założył zespół improwizacji elektronicznych Z^2 [Zet Kwadrat]. Trzon zespołu Zygmunt/Zambari zaprasza do współpracy różnych muzyków posługujących się zarówno tradycyjnymi instrumentami, jak i urządzeniami elektronicznymi. Eksperymentalny charakter zespołu pozwala prowadzić poszukiwania muzyczne na wielu płaszczyznach. Ich kluczowym osiągnięciem jest KOLEJ, w której prowadząc swoistą etnografię industrialną stworzyli własną formułę widowiska multimedialnego łączącego dźwięk i obraz.
W 2002 roku zostaje zaproszony przez Dominika Lejmana do współpracy przy jego projektach video, zajmując się technologicznymi aspektami tych realizacji. Współtworzy takie projekty jak:
- "DZIECIĘCE UTOPIE" - NGS Zachęta 2003
- "DELAING FACADE" - Pawilon Polski na IX Biennale Architektury, Wenecja 2004
- "ODDYCHAJĄCA KATEDRA" - Noce Świętojańskie, Kościół Św. Jana 2005
- "OSTATNI ZAPALA ŚWIATŁO" - cykl wystaw: "W centrum uwagi", CSW Zamek Ujazdowski 2006
Od 1997 roku współpracuje z gdańską galerią "Spiż 7" realizując własne wystawy oraz biorąc udział w projektach zbiorowych. W roku 2000 współpraca z prowadzącym "Spiż 7" Markiem Rogulskim zaowocowała udziałem w projekcie pt. "Poza postmodernizm". Występuje w nim jako uczestnik i współorganizator wystaw. W ramach tego projektu powstała praca ELEMENT oraz następne realizacje video MEDYTACJE i SPACER oraz performacne TRZYDZIEŚCI.
W latach 1998-2000 związany z Mazzollem i Robetem Knuthem. Wraz z ich zespołem Diffusion Ensemble w scenicznych DYFUZJACH realizował dźwiękowe fascynacje, łącząc je z performance. Wraz z zespołem wystąpił między innymi:
- Centrum Grotowskiego, Wrocław 1998
- Muzeum Warmii i Mazur 1998
- Warsaw Summer Jazz Days 1999
- Laboratorium CSW, Zamek Ujazdowski 1999
- Petri Kirche, Lipsk 2000
W tym czasie koncertował też z "Arhythmic Perfection" Mazzolla. Warsztat muzyczny jakim się posługiwał, określany jako "preparka", oznacza kreowaną na żywo nieinstrumentalną przestrzeń dźwiękową. W działaniach muzycznych ten kierunek rozwija do dziś.
3.06.2006
Wernisaż: Agaty Nowosielskiej
03.06.2006 start 22:00
Wolna Pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
wernisaż: Agaty Nowosielskiej [ASP Gdańsk]
Tytul wystawy: 'Agata ty pij-my zajmiemy sie sztuka'.
Celem projektu jest promocja malarstwa jako okreslonej
dziedziny sztuki.Forma promocji to pocztowki standardowego
formatu, ktore można zakupic.Rysunki satyryczne dotyczace sztuki
wspolczesnej są 1/2 projektu. Dotyczą wszystkich form sztuki,j est
to próba ukazania w krzywym zwierciadle zjawisk tradycyjnie
towarzyszacych temu środowisku jak i nowych.To forma mówienia o
'naszym'zawodzie z przymrużeniem oka. Rysunki tez można
nabyć na wernisażu.
Dochód ze sprzedaży pocztówek zostnaie przekazany odbudowe kościoła Sw. Katarzyny.
Wstęp 5 pln / studenci Asp free / zgłoszenia : pgr_art@op.pl
23:00 Klosz.art :Performance Dialog wspólny performances
Elisa Anessner(austria), Johannes Deimling(niemcy)
Wolna Pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
wernisaż: Agaty Nowosielskiej [ASP Gdańsk]
Tytul wystawy: 'Agata ty pij-my zajmiemy sie sztuka'.
Celem projektu jest promocja malarstwa jako okreslonej
dziedziny sztuki.Forma promocji to pocztowki standardowego
formatu, ktore można zakupic.Rysunki satyryczne dotyczace sztuki
wspolczesnej są 1/2 projektu. Dotyczą wszystkich form sztuki,j est
to próba ukazania w krzywym zwierciadle zjawisk tradycyjnie
towarzyszacych temu środowisku jak i nowych.To forma mówienia o
'naszym'zawodzie z przymrużeniem oka. Rysunki tez można
nabyć na wernisażu.
Dochód ze sprzedaży pocztówek zostnaie przekazany odbudowe kościoła Sw. Katarzyny.
Wstęp 5 pln / studenci Asp free / zgłoszenia : pgr_art@op.pl
23:00 Klosz.art :Performance Dialog wspólny performances
Elisa Anessner(austria), Johannes Deimling(niemcy)
Angelika Fojtuch , Kuba Bielawski
27.05.2006
Z monitora na płótno
Z monitora na płótno
W sobotę, 27 maja o godz. 21.00, w galerii PGR ART / Kolonia Artystów w Stoczni Gdańskiej odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Kozaneckiej, studentki gdańskiej ASP . wetęp 5 pln na utrzymanie galerii.
Artystka w swojej twórczości odwołuje się przede wszystkim do współczesnej ikonografii związanej z nowoczesnymi mediami elektronicznymi: telewizją, video, grafiką komputerową. Czerpiąc inspiracje wizualne z cyfrowo generowanych obrazów, zderza je z tradycyjnymi technikami graficznymi i konwencjonalnymi materiałami, np. płótnem.
Najnowsze prace, pokazywane na wystawie w Koloni artystow, są doskonałym przykładem zainteresowań i strategii twórczej młodej artystki. Ich bezpośrednią inspiracją były stop klatki video zniekształcone na skutek błędów w czasie renderingu, czyli ich cyfrowego przetwarzania. Kozanecka w pozornym chaosie barwnych punktów odnajduje nową, zaskakującą treść i przenosi ją na płótno techniką sitodruku.
Kozanecka jest studentką piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale grafiki. Do tej pory jej prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Trójmieście i Berlinie.
W sobotę, 27 maja o godz. 21.00, w galerii PGR ART / Kolonia Artystów w Stoczni Gdańskiej odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Kozaneckiej, studentki gdańskiej ASP . wetęp 5 pln na utrzymanie galerii.
Artystka w swojej twórczości odwołuje się przede wszystkim do współczesnej ikonografii związanej z nowoczesnymi mediami elektronicznymi: telewizją, video, grafiką komputerową. Czerpiąc inspiracje wizualne z cyfrowo generowanych obrazów, zderza je z tradycyjnymi technikami graficznymi i konwencjonalnymi materiałami, np. płótnem.
Najnowsze prace, pokazywane na wystawie w Koloni artystow, są doskonałym przykładem zainteresowań i strategii twórczej młodej artystki. Ich bezpośrednią inspiracją były stop klatki video zniekształcone na skutek błędów w czasie renderingu, czyli ich cyfrowego przetwarzania. Kozanecka w pozornym chaosie barwnych punktów odnajduje nową, zaskakującą treść i przenosi ją na płótno techniką sitodruku.
Kozanecka jest studentką piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale grafiki. Do tej pory jej prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Trójmieście i Berlinie.
20.05.2006
ZNAKI CZASU SKM skala 1:1 , vol.6
CYKLICZNIE CO-MIESIĄC W WOLNEJ PRACOWNI PGR ART KOLONIA ARTYSTÓW
20.05.2006 start 22:00
Wolna Pracownia PGR ART - Kolonia Artystów.
Wstęp po zgłoszeniu : pgr_art@op.pl [opłata na prowadzenie galerii 5 pln]
Wernisaż malarstwa grupy PGR ART pt. Znaki Czasu SKM skala 1:1 , vol.6
Wernisaz Adam Rupniewski / Monika Zborowska DECODED/ Performance: Dziewczęta Przeszanowne [Toruń] / 40minutowe sety : Muchacho / Decay / Deckard / Matty / live acty: Abstrakt Struktur Rafał Dętkoś / DataDisk Robert Suszko / koncert : Bajzel
Znaki Czasu SKM skala 1:1 , vol.6
Kolejna edycja comiesiecznego projektu , dla młodych kolekcjoinerów sztuki współczesnej.
PGR istnieje poza podziałami i jednoznacznie wyznacznonymi granicami. Nie jest dla nas istotne , czy to co robimy to jeszcze sztuka, już polityka lub zabawa. PGR nie tworzy, PGR uzmysławia. PGR stanowi tym samym coś więcej niż tylko grupę artystyczną, jest mianowicie projektem społecznym a może nawet sposobem na życie -mówią o sobie Sylwestr i Mikołaj.
Uważamy że najbardziej aktywnym odbiorcą sztuki w naszej Galerii jest młodzież w wieku od 19 do 25 roku życia. Osoby w tym wieku, pomimo zainteresowania sztuką, nie są w stanie dokonywać żadnych zakupów kolekcjonerskich. Determinacja do posiadania dzieła sztuki słabnie z wiekiem (chociaż możliwości finansowe przychodzą), o ile nie jest ona pobudzana przez wychowanie i tradycje rodzinne. Założeniem akcji jest umożliwienie młodym odbiorcom sztuki zakupienie i posiadania dzieła sztuki w cenie realnej możliwości zakupu 10 pln.
Bajzel
W skrócie człowiek orkiestra. Przy pomocy loopowanej gitary oraz sampli perkusyjnych tworzy rozbudowany spektakl muzyczny. Na koncercie usłyszymy perkusję, basy, szereg gitar, vocali, flecików, plamy elektryczne i bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Prócz perkusji, całość tworzona jest w czasie rzeczywistym i brzmi jak kilkuosobowa formacja. Duża ekspresja oraz melodyjność kompozycji tworzą charakterystyczny klimat ukształtowany dzięki koncepcji jednostki. Nie stroniąc od improwizacji Bajzel koncentruje się na prostocie i konkretnej formie. Zespoły w których udziela się również to "Napszyklat" oraz "Statek Kosmiczny Gniazdo Konia.
20.05.2006 start 22:00
Wolna Pracownia PGR ART - Kolonia Artystów.
Wstęp po zgłoszeniu : pgr_art@op.pl [opłata na prowadzenie galerii 5 pln]
Wernisaż malarstwa grupy PGR ART pt. Znaki Czasu SKM skala 1:1 , vol.6
Wernisaz Adam Rupniewski / Monika Zborowska DECODED/ Performance: Dziewczęta Przeszanowne [Toruń] / 40minutowe sety : Muchacho / Decay / Deckard / Matty / live acty: Abstrakt Struktur Rafał Dętkoś / DataDisk Robert Suszko / koncert : Bajzel
Znaki Czasu SKM skala 1:1 , vol.6
Kolejna edycja comiesiecznego projektu , dla młodych kolekcjoinerów sztuki współczesnej.
PGR istnieje poza podziałami i jednoznacznie wyznacznonymi granicami. Nie jest dla nas istotne , czy to co robimy to jeszcze sztuka, już polityka lub zabawa. PGR nie tworzy, PGR uzmysławia. PGR stanowi tym samym coś więcej niż tylko grupę artystyczną, jest mianowicie projektem społecznym a może nawet sposobem na życie -mówią o sobie Sylwestr i Mikołaj.
Uważamy że najbardziej aktywnym odbiorcą sztuki w naszej Galerii jest młodzież w wieku od 19 do 25 roku życia. Osoby w tym wieku, pomimo zainteresowania sztuką, nie są w stanie dokonywać żadnych zakupów kolekcjonerskich. Determinacja do posiadania dzieła sztuki słabnie z wiekiem (chociaż możliwości finansowe przychodzą), o ile nie jest ona pobudzana przez wychowanie i tradycje rodzinne. Założeniem akcji jest umożliwienie młodym odbiorcom sztuki zakupienie i posiadania dzieła sztuki w cenie realnej możliwości zakupu 10 pln.
Bajzel
W skrócie człowiek orkiestra. Przy pomocy loopowanej gitary oraz sampli perkusyjnych tworzy rozbudowany spektakl muzyczny. Na koncercie usłyszymy perkusję, basy, szereg gitar, vocali, flecików, plamy elektryczne i bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Prócz perkusji, całość tworzona jest w czasie rzeczywistym i brzmi jak kilkuosobowa formacja. Duża ekspresja oraz melodyjność kompozycji tworzą charakterystyczny klimat ukształtowany dzięki koncepcji jednostki. Nie stroniąc od improwizacji Bajzel koncentruje się na prostocie i konkretnej formie. Zespoły w których udziela się również to "Napszyklat" oraz "Statek Kosmiczny Gniazdo Konia.
13.05.2006
Wernisaż malarstwa: Małorzata Drohomirecka
13.05.2006 start 22:00 Wolna Pracownia PGR ART - Kolonia Artystów & Klosz.art.
Wstęp po zgłoszeniu : pgr_art@op.pl [opłata na prowadzenie galerii 5 pln/ studenci ASP free]
22:30 wernisaż malarstwa : Małorzata Drohomirecka [V rok ASP Gdańsk] / godz 23.00 KLOSZ.ART : Wojtek Kowalczyk Danuta Nawrocka Sytuacja plastyczna (Bydgoszcz) / oprawa muzyczna: Muchacho / Decay / Deckard + goście
Artystka o własnych pracach:
"Jednostka gubi się w gąszczu wieżowców,(...) nieustannie natrafia na swoje odbicie, przegląda się w gładkich karoseriach, w szklanych witrynach wypełnionych manekinami, lalkami, atrapami".
Tak Ewa Kuryluk pisze o wielkomiejskiej cywilizacji w książce pt."Hiperrealizm". To zdanie całkowicie pokrywa się z
moimi doświadczeniami i z tym co mnie zainspirowało podczas pobytu w Nowym Jorku do namalowania takich a nie innych obrazów. Są one grą nakłdających się na siebie różnych płaszczyzn. Odbicia w lustrze zestawiam z odbiciami w szybie. Cały czas próbuje jednak odnaleźć porządek w tym zgiełku i chaosie miasta, które "nigdy nie zasypia".
Wstęp po zgłoszeniu : pgr_art@op.pl [opłata na prowadzenie galerii 5 pln/ studenci ASP free]
22:30 wernisaż malarstwa : Małorzata Drohomirecka [V rok ASP Gdańsk] / godz 23.00 KLOSZ.ART : Wojtek Kowalczyk Danuta Nawrocka Sytuacja plastyczna (Bydgoszcz) / oprawa muzyczna: Muchacho / Decay / Deckard + goście
Artystka o własnych pracach:
"Jednostka gubi się w gąszczu wieżowców,(...) nieustannie natrafia na swoje odbicie, przegląda się w gładkich karoseriach, w szklanych witrynach wypełnionych manekinami, lalkami, atrapami".
Tak Ewa Kuryluk pisze o wielkomiejskiej cywilizacji w książce pt."Hiperrealizm". To zdanie całkowicie pokrywa się z
moimi doświadczeniami i z tym co mnie zainspirowało podczas pobytu w Nowym Jorku do namalowania takich a nie innych obrazów. Są one grą nakłdających się na siebie różnych płaszczyzn. Odbicia w lustrze zestawiam z odbiciami w szybie. Cały czas próbuje jednak odnaleźć porządek w tym zgiełku i chaosie miasta, które "nigdy nie zasypia".
29.04.2006
'Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05
29.04.2006 sobota godzina 22:00 / Wolna Pracownia PGR ART / Kolonia Artystów /
Zapraszamy na wernisaż pt. 'Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05'
22:30 otwarcie
23.00 III piętro, KLOSZ.ART - Młode Miasto ,Stocznia Gdańska.
Dla odmiany promuje się Kuba Bielawski - malarstwo
24:00 Electro Break Beat Party /
.............................................................................................................................................................................
Wykonanie: PGR ART
Wyprodukowano: 2006
Prezentacja : 29.04.2006 godzina 22:00
Projekt "Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05 powstał beż udziału środków publicznych.
Projekt "Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05 został wykonany zgodnie z wymogami NARODOWEJ
STRATEGII ROZWOJU KULTURY NA LATA 2004-2013
PROGRAM OPERACYJNY "Znaki czasu"
Zgodnie z przyjętą przez Rząd RP w dniu 21 września 2004 r. Narodową Strategią
Rozwoju Kultury na lata 2004-2013 oraz Narodowymi Programami Kultury Minister Kultury
ogłasza program operacyjny "Znaki Czasu". Budżet programu na rok 2005 wynosi 4 mln
zł[1].
1. Cele programu operacyjnego:
a) rozwój i upowszechnianie sztuki współczesnej;
b) tworzenie regionalnych i narodowej kolekcji sztuki współczesnej;
c) promocja polskiej sztuki współczesnej;
d) przywrócenie tradycji mecenatu artystycznego;
e) angażowanie różnych grup społecznych w działania na rzecz kultury i sztuki;
f) rozwój rynku sztuki w Polsce;
g) budowa systemu informacji o sztuce współczesnej i jej twórcach;
h) tworzenie interdyscyplinarnych centrów nowoczesności.
Instytucja zarządzająca (podmiot upoważniony): Instytut im. Adama Mickiewicza - Krajowy
Koordynator Programu
2. Rodzaje kwalifikujących się zadań:
a) zakupy dzieł sztuki współczesnej do kolekcji regionalnych;
b) rozwijanie różnorodnych form społecznego obiegu sztuki i jej upowszechniania;
c) organizowanie działalności wystawienniczej oraz wspieranie kampanii
promujących kulturę i sztukę najnowszą w Polsce i na świecie;
d) tworzenie systemu pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania informacji o
sztuce współczesnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii;
e) ewidencjonowanie i inwentaryzowanie publicznych zasobów dzieł sztuki
współczesnej oraz ich digitalizacja i udostępnianie;
PGR ART przygotował limitowaną edycję obrazków Znaki czasu SKM Skala1:1 vol.05, które będzie moża nabyć tylko na wernisażu w promocyjnej cenie 10 pln , podarować jako preznt lub stać sie kolekcjonerem Młodej Polskiej Sztuki .
Uważamy że najbardziej aktywnym odbiorcą sztuki w naszej Galerii jest młodzież w wieku od 19 do 25 roku życia. Osoby w tym wieku, pomimo zainteresowania sztuką, nie są w stanie dokonywać żadnych zakupów kolekcjonerskich. Determinacja do posiadania dzieła sztuki słabnie z wiekiem (chociaż możliwości finansowe przychodzą), o ile nie jest ona pobudzana przez wychowanie i tradycje rodzinne. Założeniem akcji jest umożliwienie młodym odbiorcom sztuki zakupienie i posiadania dzieła sztuki w cenie realnej możliwości zakupu 10 pln.
Zapraszmay wszystkich do zostania Kolekcjonerem Sztuki. Projekt "Znaki Czasu" będzie odbywał sie raz w miesiącu do grudnia 2006 roku. Na każdym wernisażu zaprezentujemy 102 obrazy o wymiarach 10x10cm [płótno, akryl]
Zachęcamy do kolekcjowania "Znaków Czasu". Cena za sztukę 10 pln tylko w dniu wernisazu. Nabywca otrzyma certyfikat oryginaloności , instrukcję jak wieszać obrazy i będzie systematycznie informowany o kolejnych odsłonach projektu. Wszytkie obrazy są numerowane, wiec można kolekcjonować wybrane numery kolecji.
Pod koniec roku 2006, 102 osoby będa posiadały całą kolekcją 12 obrazków PGR ART pt. "Znaki Czasu".
Zapraszamy na wernisaż pt. 'Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05'
22:30 otwarcie
23.00 III piętro, KLOSZ.ART - Młode Miasto ,Stocznia Gdańska.
Dla odmiany promuje się Kuba Bielawski - malarstwo
24:00 Electro Break Beat Party /
.............................................................................................................................................................................
Wykonanie: PGR ART
Wyprodukowano: 2006
Prezentacja : 29.04.2006 godzina 22:00
Projekt "Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05 powstał beż udziału środków publicznych.
Projekt "Znaki czasu SKM - skala 1:1 vol.05 został wykonany zgodnie z wymogami NARODOWEJ
STRATEGII ROZWOJU KULTURY NA LATA 2004-2013
PROGRAM OPERACYJNY "Znaki czasu"
Zgodnie z przyjętą przez Rząd RP w dniu 21 września 2004 r. Narodową Strategią
Rozwoju Kultury na lata 2004-2013 oraz Narodowymi Programami Kultury Minister Kultury
ogłasza program operacyjny "Znaki Czasu". Budżet programu na rok 2005 wynosi 4 mln
zł[1].
1. Cele programu operacyjnego:
a) rozwój i upowszechnianie sztuki współczesnej;
b) tworzenie regionalnych i narodowej kolekcji sztuki współczesnej;
c) promocja polskiej sztuki współczesnej;
d) przywrócenie tradycji mecenatu artystycznego;
e) angażowanie różnych grup społecznych w działania na rzecz kultury i sztuki;
f) rozwój rynku sztuki w Polsce;
g) budowa systemu informacji o sztuce współczesnej i jej twórcach;
h) tworzenie interdyscyplinarnych centrów nowoczesności.
Instytucja zarządzająca (podmiot upoważniony): Instytut im. Adama Mickiewicza - Krajowy
Koordynator Programu
2. Rodzaje kwalifikujących się zadań:
a) zakupy dzieł sztuki współczesnej do kolekcji regionalnych;
b) rozwijanie różnorodnych form społecznego obiegu sztuki i jej upowszechniania;
c) organizowanie działalności wystawienniczej oraz wspieranie kampanii
promujących kulturę i sztukę najnowszą w Polsce i na świecie;
d) tworzenie systemu pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania informacji o
sztuce współczesnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii;
e) ewidencjonowanie i inwentaryzowanie publicznych zasobów dzieł sztuki
współczesnej oraz ich digitalizacja i udostępnianie;
PGR ART przygotował limitowaną edycję obrazków Znaki czasu SKM Skala1:1 vol.05, które będzie moża nabyć tylko na wernisażu w promocyjnej cenie 10 pln , podarować jako preznt lub stać sie kolekcjonerem Młodej Polskiej Sztuki .
Uważamy że najbardziej aktywnym odbiorcą sztuki w naszej Galerii jest młodzież w wieku od 19 do 25 roku życia. Osoby w tym wieku, pomimo zainteresowania sztuką, nie są w stanie dokonywać żadnych zakupów kolekcjonerskich. Determinacja do posiadania dzieła sztuki słabnie z wiekiem (chociaż możliwości finansowe przychodzą), o ile nie jest ona pobudzana przez wychowanie i tradycje rodzinne. Założeniem akcji jest umożliwienie młodym odbiorcom sztuki zakupienie i posiadania dzieła sztuki w cenie realnej możliwości zakupu 10 pln.
Zapraszmay wszystkich do zostania Kolekcjonerem Sztuki. Projekt "Znaki Czasu" będzie odbywał sie raz w miesiącu do grudnia 2006 roku. Na każdym wernisażu zaprezentujemy 102 obrazy o wymiarach 10x10cm [płótno, akryl]
Zachęcamy do kolekcjowania "Znaków Czasu". Cena za sztukę 10 pln tylko w dniu wernisazu. Nabywca otrzyma certyfikat oryginaloności , instrukcję jak wieszać obrazy i będzie systematycznie informowany o kolejnych odsłonach projektu. Wszytkie obrazy są numerowane, wiec można kolekcjonować wybrane numery kolecji.
Pod koniec roku 2006, 102 osoby będa posiadały całą kolekcją 12 obrazków PGR ART pt. "Znaki Czasu".
22.04.2006
UROCZYSTE GDAŃSKIE OBCHODY 20-LECIA TOTARTU
OPIS projektu: PLAN :
22 kwietnia w sobotę Start: 21.00
UROCZYSTE GDAŃSKIE OBCHODY 20-LECIA TOTARTU
21:30 oficjalne otwarcie;
- wystawa - ,, TOTART : ZDJĘCIA - PLAKATY -WYDAWNICTWA ''
- konferansjerka PAWEŁ PAULUS MAZUR (współzałożyciel TOTART-u)
22:30 występ - POEZJA GRUPY POETYCKIEJ-,, ZLALI MI SIĘ DO ŚRODKA''
(Lopez Mausere, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Dariusz Dejwid Król - KING, Macej Wit Ruciński, Krysztof Siemak , Paweł Konjo Koniak, Paweł Paulus Mazur, Antoni Kozłowski, Robert Brynia Bryński, Piotr Łata Łatyszew, Kuziala Zemon, Brad Albert)
24:00 występ - LIVE ,,KOŚCIOTRUP'' ( Mickey i Pauli )
- prezentacje wideo-,,Koncerty i happeningi TOTARTU''
,,Dzyndzylyndzy-Brulion TOTART tivi''
,,Brzóska Show''
2:00 AFTER POST ACID PARTY- PGR ART System [RAD / MIKI / SYL] i Ultra Acid DJ Kurwa Mać MC Paulus [prezentacje Audio i Video : Artur de Pisuar]
WSTĘP PRZEZ DROGI DO WOLNOŚCI : Z ULOTKĄ 5 PLN / BEZ ULOTKI 10 PLN / po godz.24:00 wstęp 20 pln
Grupa poetycka "ZLALI MI SIĘ DO ŚRODKA'' wystapi w składzie: Lopez Mausere aka Wojciech Stamm, Paweł Paulus Mazur, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Paweł Konjo Konnak, Krzysztof Siemak, Robert Brynia Bryński, Maciej Wit Ruciński (dodaje do biletów swój najnowszy tomik poezji), Piotr Łata Łatyszew, Antoni Kozłowski, Kuziala Zemon, Brad Albert, David King Król.
Na żywo zaprezentuje się pierwszy raz po 19-tu!!! latach od pierwszego koncertu formacja dźwiękowa "KOŚCIOTRUP' '(Robert Jurkowski
i Paweł Paulus Mazur). Wystapi również z piosenkami Leszek Czachu Obara.
Po prezentacjach TOTART-u wystąpi na AFTER POST ACID & ELECTRO
PARTY - ULTRA ACID DJ KURWA MAĆ MC PAULUS oraz PGR ART
ELECTRO SYSTEM (DECAY, MIKI, SYL).
Ponadto prezentacje wideo z akcji i koncertów TOTART-u. Wystawa: plakaty, wydawnictwa, grafiki i broszury członków TOTART-u.
Więcej na stronie: www.kolonia-artystów.prv.pl
rezerwacje: pgr_art@op.pl
Bilety w cenie:do godziny 24:00 wstęp 5 zł z ulotką / 10 zł bez ulotki.Po godzinie 24:00 wstęp 20 zł
Formacja artystyczna TOTART zawiązała się 23.04.1986 roku podczas swej pierwszej prezentacji na Uniwersytecie GDAŃSKIM.
Grupa artystyczna TOTART jest jedną z najważniejszych formacji artystycznych w Polsce XX-wieku według Encyklopedii Britannica oraz wielu opiniotwórczych środowisk artystycznych współczesnej Europy.
Formacja skupiająca: grafików, poetów, malarzy,muzyków,fotografików czy performerów dała setki ujawnień twórczych na terenie całego kraju a także podczas tzw. akcji berlińskich.
Formację TOTART zakładali: Zbigniew Sajnóg, Paweł Konjo Konnak, Paweł Paulus Mazur, Mariola Białołęcka, Iwona Bender, Artur Kudłaty Kozdrowski. Później do formacji dołączyli: Lopez Mausere, Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy grupa YO ALS JETZ (Rusciński, Kabala, Awsiej) i wielu wielu innych.
Ówcześnie obok działań zaprzyjaźnionych POLSKICH trustów artystycznych takich jak Łódź Kaliska czy Pomarańczowa Alternatywa TOTART transmitował przejawy twórcze wszędzie gdzie istotnym było zapoznawanie odbiorców z twórczością (w czasach tzw.komuny): malarstwo, grafika, poezja, muzyka czy inne techniki artystyczne.
Cały czas powstaje internetowe kompendium działalności TOTART-u oraz jego udziałowców które w chwili obecnej zawiera się na ponad sześciuset stronach tzw.kalendarium.
Jak dotąd TOTART dorobił się około dziewięciu opracowań magisterskich na swój temat, aresztowań swych podmiotów przez reprezentantów ówczesnej władzy oraz niestety nieodebranych nagród z europejskich festiwali sztuki za granicami naszego kraju ze względu na blokowanie przyznania paszportów twórcom TOTART-u. Ponadto grupa poprzez uczestników których skupiała uczestniczyła w powstawaniu audycji telewizyjnych i radiowych w mediach publicznych po 1989 roku w liczbie ponad 700-set. Jest tak wiele pól aktywności formacji TOTART że nie sposób wymienić je tu wszystkie. Aktywność formacji w czasach największego dla jej udziałowców zagrożenia nie umniejszała się tylko sprzyjała jak się okazało w staniu na straży wszelkich przejawów twórczych nie idących w parze z bałwochwalczym traktowaniem komunistycznej władzy.
Zatem to już DWIEŚCIE CZTERDZIEŚCI miesiący naszej aktywności twórczej Serdecznie zapraszamy !!!
22 kwietnia w sobotę Start: 21.00
UROCZYSTE GDAŃSKIE OBCHODY 20-LECIA TOTARTU
21:30 oficjalne otwarcie;
- wystawa - ,, TOTART : ZDJĘCIA - PLAKATY -WYDAWNICTWA ''
- konferansjerka PAWEŁ PAULUS MAZUR (współzałożyciel TOTART-u)
22:30 występ - POEZJA GRUPY POETYCKIEJ-,, ZLALI MI SIĘ DO ŚRODKA''
(Lopez Mausere, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Dariusz Dejwid Król - KING, Macej Wit Ruciński, Krysztof Siemak , Paweł Konjo Koniak, Paweł Paulus Mazur, Antoni Kozłowski, Robert Brynia Bryński, Piotr Łata Łatyszew, Kuziala Zemon, Brad Albert)
24:00 występ - LIVE ,,KOŚCIOTRUP'' ( Mickey i Pauli )
- prezentacje wideo-,,Koncerty i happeningi TOTARTU''
,,Dzyndzylyndzy-Brulion TOTART tivi''
,,Brzóska Show''
2:00 AFTER POST ACID PARTY- PGR ART System [RAD / MIKI / SYL] i Ultra Acid DJ Kurwa Mać MC Paulus [prezentacje Audio i Video : Artur de Pisuar]
WSTĘP PRZEZ DROGI DO WOLNOŚCI : Z ULOTKĄ 5 PLN / BEZ ULOTKI 10 PLN / po godz.24:00 wstęp 20 pln
Grupa poetycka "ZLALI MI SIĘ DO ŚRODKA'' wystapi w składzie: Lopez Mausere aka Wojciech Stamm, Paweł Paulus Mazur, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Paweł Konjo Konnak, Krzysztof Siemak, Robert Brynia Bryński, Maciej Wit Ruciński (dodaje do biletów swój najnowszy tomik poezji), Piotr Łata Łatyszew, Antoni Kozłowski, Kuziala Zemon, Brad Albert, David King Król.
Na żywo zaprezentuje się pierwszy raz po 19-tu!!! latach od pierwszego koncertu formacja dźwiękowa "KOŚCIOTRUP' '(Robert Jurkowski
i Paweł Paulus Mazur). Wystapi również z piosenkami Leszek Czachu Obara.
Po prezentacjach TOTART-u wystąpi na AFTER POST ACID & ELECTRO
PARTY - ULTRA ACID DJ KURWA MAĆ MC PAULUS oraz PGR ART
ELECTRO SYSTEM (DECAY, MIKI, SYL).
Ponadto prezentacje wideo z akcji i koncertów TOTART-u. Wystawa: plakaty, wydawnictwa, grafiki i broszury członków TOTART-u.
Więcej na stronie: www.kolonia-artystów.prv.pl
rezerwacje: pgr_art@op.pl
Bilety w cenie:do godziny 24:00 wstęp 5 zł z ulotką / 10 zł bez ulotki.Po godzinie 24:00 wstęp 20 zł
Formacja artystyczna TOTART zawiązała się 23.04.1986 roku podczas swej pierwszej prezentacji na Uniwersytecie GDAŃSKIM.
Grupa artystyczna TOTART jest jedną z najważniejszych formacji artystycznych w Polsce XX-wieku według Encyklopedii Britannica oraz wielu opiniotwórczych środowisk artystycznych współczesnej Europy.
Formacja skupiająca: grafików, poetów, malarzy,muzyków,fotografików czy performerów dała setki ujawnień twórczych na terenie całego kraju a także podczas tzw. akcji berlińskich.
Formację TOTART zakładali: Zbigniew Sajnóg, Paweł Konjo Konnak, Paweł Paulus Mazur, Mariola Białołęcka, Iwona Bender, Artur Kudłaty Kozdrowski. Później do formacji dołączyli: Lopez Mausere, Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy grupa YO ALS JETZ (Rusciński, Kabala, Awsiej) i wielu wielu innych.
Ówcześnie obok działań zaprzyjaźnionych POLSKICH trustów artystycznych takich jak Łódź Kaliska czy Pomarańczowa Alternatywa TOTART transmitował przejawy twórcze wszędzie gdzie istotnym było zapoznawanie odbiorców z twórczością (w czasach tzw.komuny): malarstwo, grafika, poezja, muzyka czy inne techniki artystyczne.
Cały czas powstaje internetowe kompendium działalności TOTART-u oraz jego udziałowców które w chwili obecnej zawiera się na ponad sześciuset stronach tzw.kalendarium.
Jak dotąd TOTART dorobił się około dziewięciu opracowań magisterskich na swój temat, aresztowań swych podmiotów przez reprezentantów ówczesnej władzy oraz niestety nieodebranych nagród z europejskich festiwali sztuki za granicami naszego kraju ze względu na blokowanie przyznania paszportów twórcom TOTART-u. Ponadto grupa poprzez uczestników których skupiała uczestniczyła w powstawaniu audycji telewizyjnych i radiowych w mediach publicznych po 1989 roku w liczbie ponad 700-set. Jest tak wiele pól aktywności formacji TOTART że nie sposób wymienić je tu wszystkie. Aktywność formacji w czasach największego dla jej udziałowców zagrożenia nie umniejszała się tylko sprzyjała jak się okazało w staniu na straży wszelkich przejawów twórczych nie idących w parze z bałwochwalczym traktowaniem komunistycznej władzy.
Zatem to już DWIEŚCIE CZTERDZIEŚCI miesiący naszej aktywności twórczej Serdecznie zapraszamy !!!
8.04.2006
LIVE ACT: DATADISK
8 Kwietnia 2006 Godzina: 22:00
Live Act: DataDisk / Verbalizer & Allways HalfBread/ dj's.set: Decay & Muchacho / wernisaż Radek Kobus vol.02 "Cheap"
Miejsce : Wolna pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
zgłoszenia: pgr_art@op.pl
Opłata na prowadzenie Galerii: 5 pln
opis: www.salut-rec.com
Inicjatorem i mózgiem projektu DATADISK jest Robert Suszko były muzyk i współzałożyciel zespołu Wieloryb. Od lat inspirowany muzyką electro postanowił w 2002 roku aktywować nowy projekt. W pierwszym okresie glównym instrumentem DATADISK byl komputer PC. Muzyka preparowana byla przy użyciu licznych wirtualnych syntezatorow i programów. Komputer PC został jednak zastąpiony baterią groovebox'ów i wyeliminowany ze składu zespołu.
Pierwotnie DATADISK byl ortodoksyjnym projektem skierowanym na odhumanizowaną elektronike. W miarę rozwoju stał się eklektycznym tworem łączącym electro z innymi gatunkami takimi jak soul, noise, new romantic. Obecne działania muzyczne DATADISK inspirowane są muzyką dub w połączeniu z electro.
Przez DATADISK przewinęło sie kilkoro trójmiejskich muzyków, dwie wokalistki. Obecnie jest to jednoosobowy projekt Roberta Suszko.
Oficjalna strona: www.datadizg.com, mail: datadisk@wp.pl, tel: +48 505751842
DATADISK jest jednym z filarów i założycieli wytwórni SALUT Rec. www.salut-rec.comDyskografia:
Projekt EP [cdr 2002 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 0 [cdr 2002]
Disk 1 [2003 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 2 [cdr 2003]
Tribute to Britney Spears [cdr EP 2004]
Datadisk vs Verbalizer - O.H.D.D. [cdr 2004]
Datadisk vs Karol Schwarz - Bociany [cdr EP 2005]
Datadisk vs Verbalizer - 19.03.2005 [cdr EP] - Material do pobranie ze strony SALUT-rec
Disk 3 [salut rec. Niebawem]
Verbalizer alias mkl - aurikularny sigilizator, szumolurg i sonikoncentrator.
Współpraca z teatrem Luxus - Reflex - Relax oraz jednostkami DataDisk i Karol Szwarc Allstars jak również Mistrzowie Hipnozy, Szumbient Korporejszyn, Prawatt, Melanzysci Dnia VII czy Prych von Liberfoch de ZBAK kontra WUTETER, WNC, MKKA, Subcode, mazzolleum, Low-Res / AKU i inni.
Jednostka rdzeniowa międzynarodowego, multimedialnego non-profit kolektywu Z(enseider)Z - dawca eksperymentalnych produkcji audio, fotomanipulator cyberdelii obrazu. Celuje w wywoływaniu mimowolnych rdzeniolibidalnych wypróżnień u odbiorcy. Poeterrorista umysłowości Roju, koneser rzadko spotykanych memow, heretyk i somnambulik.
Wychowany w kopalni węgla kamiennego, przyszedł na świat tego samego roku, w którym Duane Allan, Jim Morrison i Louis Armstrong zdecydowali się opuścić ten wymiaru kontinuum. Obecnie mieszka w Olivahaus - krypcie zlokalizowanej niepodal cmentarza w nadmorskim kurorcie. Jako aktywny czlonek spolecznosci interlokalnej pelni zaszczyta funkcje Nekropolity Oliwskiego. Z biegiem lat jego płuca wypełniają się słonym powietrzem a Augoeides uspokojony szumem morskich fal przejmuje kontrole nad tunelami rzeczywistości A i B.
MKL ma na swoim koncie kilka wydanych własnym sumptem płyt cdr, kilka udanych kooperacji, kilka utworów na rożnych składankach, audycje radiowe, muzykę do przedstawienia, filmu oraz dźwięki do klona Pacmana.
Od nowego roku 2006 era vulgaris w zmaganiach z dźwiekiem Verbalizer jest wspierany przez mistrza dronu Always Halfbread (Zawsze Półchleba).
Eclectro decay (Radek Kobus):
od 14 lat dj grający cały przedział muzyki tz. Niezależnej . Ostatnio skupiony na electro , 80's , new wave, dub digital - scape .
Zajmuje się też produkcją własnych nagrań. Od trzech lat jest rezydentam Koloni Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej , gdzie ma swoje studio nagraniowe i pracownie.
Rejestruje dźwięki produkowane prze te postindustrialne przestrzenie, zgrywa na sampler , moduluje i składa z tych materiałów prezentacje dźwiękowe. "najlepsze płyty są w komisach i na śmietnikach" - mówi Decay.
Muchacho to znak zawsze najlepszej balangi w najlepszym guście. Jako producent miesza wszystko to co niekonwencjonalne i to co inspirujące. Jako dj lubi zaskakiwać dynamicznymi przejściami i powalającymi wymiataczami. Muzyka z jaką się utożsamia zamyka się w kręgach deep house, funk, broken-beat, nu-jazz, post-punk i new wave - space disco. Należy do kolektywu twórców i odtwórców szeroko pojętej muzyki elektronicznej o nazwie Neotronika oraz do trójmiejskiej grupy Site.rec, której załozycielem jest Deckard. www.site-rec.com
Live Act: DataDisk / Verbalizer & Allways HalfBread/ dj's.set: Decay & Muchacho / wernisaż Radek Kobus vol.02 "Cheap"
Miejsce : Wolna pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
zgłoszenia: pgr_art@op.pl
Opłata na prowadzenie Galerii: 5 pln
opis: www.salut-rec.com
Inicjatorem i mózgiem projektu DATADISK jest Robert Suszko były muzyk i współzałożyciel zespołu Wieloryb. Od lat inspirowany muzyką electro postanowił w 2002 roku aktywować nowy projekt. W pierwszym okresie glównym instrumentem DATADISK byl komputer PC. Muzyka preparowana byla przy użyciu licznych wirtualnych syntezatorow i programów. Komputer PC został jednak zastąpiony baterią groovebox'ów i wyeliminowany ze składu zespołu.
Pierwotnie DATADISK byl ortodoksyjnym projektem skierowanym na odhumanizowaną elektronike. W miarę rozwoju stał się eklektycznym tworem łączącym electro z innymi gatunkami takimi jak soul, noise, new romantic. Obecne działania muzyczne DATADISK inspirowane są muzyką dub w połączeniu z electro.
Przez DATADISK przewinęło sie kilkoro trójmiejskich muzyków, dwie wokalistki. Obecnie jest to jednoosobowy projekt Roberta Suszko.
Oficjalna strona: www.datadizg.com, mail: datadisk@wp.pl, tel: +48 505751842
DATADISK jest jednym z filarów i założycieli wytwórni SALUT Rec. www.salut-rec.comDyskografia:
Projekt EP [cdr 2002 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 0 [cdr 2002]
Disk 1 [2003 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 2 [cdr 2003]
Tribute to Britney Spears [cdr EP 2004]
Datadisk vs Verbalizer - O.H.D.D. [cdr 2004]
Datadisk vs Karol Schwarz - Bociany [cdr EP 2005]
Datadisk vs Verbalizer - 19.03.2005 [cdr EP] - Material do pobranie ze strony SALUT-rec
Disk 3 [salut rec. Niebawem]
Verbalizer alias mkl - aurikularny sigilizator, szumolurg i sonikoncentrator.
Współpraca z teatrem Luxus - Reflex - Relax oraz jednostkami DataDisk i Karol Szwarc Allstars jak również Mistrzowie Hipnozy, Szumbient Korporejszyn, Prawatt, Melanzysci Dnia VII czy Prych von Liberfoch de ZBAK kontra WUTETER, WNC, MKKA, Subcode, mazzolleum, Low-Res / AKU i inni.
Jednostka rdzeniowa międzynarodowego, multimedialnego non-profit kolektywu Z(enseider)Z - dawca eksperymentalnych produkcji audio, fotomanipulator cyberdelii obrazu. Celuje w wywoływaniu mimowolnych rdzeniolibidalnych wypróżnień u odbiorcy. Poeterrorista umysłowości Roju, koneser rzadko spotykanych memow, heretyk i somnambulik.
Wychowany w kopalni węgla kamiennego, przyszedł na świat tego samego roku, w którym Duane Allan, Jim Morrison i Louis Armstrong zdecydowali się opuścić ten wymiaru kontinuum. Obecnie mieszka w Olivahaus - krypcie zlokalizowanej niepodal cmentarza w nadmorskim kurorcie. Jako aktywny czlonek spolecznosci interlokalnej pelni zaszczyta funkcje Nekropolity Oliwskiego. Z biegiem lat jego płuca wypełniają się słonym powietrzem a Augoeides uspokojony szumem morskich fal przejmuje kontrole nad tunelami rzeczywistości A i B.
MKL ma na swoim koncie kilka wydanych własnym sumptem płyt cdr, kilka udanych kooperacji, kilka utworów na rożnych składankach, audycje radiowe, muzykę do przedstawienia, filmu oraz dźwięki do klona Pacmana.
Od nowego roku 2006 era vulgaris w zmaganiach z dźwiekiem Verbalizer jest wspierany przez mistrza dronu Always Halfbread (Zawsze Półchleba).
Eclectro decay (Radek Kobus):
od 14 lat dj grający cały przedział muzyki tz. Niezależnej . Ostatnio skupiony na electro , 80's , new wave, dub digital - scape .
Zajmuje się też produkcją własnych nagrań. Od trzech lat jest rezydentam Koloni Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej , gdzie ma swoje studio nagraniowe i pracownie.
Rejestruje dźwięki produkowane prze te postindustrialne przestrzenie, zgrywa na sampler , moduluje i składa z tych materiałów prezentacje dźwiękowe. "najlepsze płyty są w komisach i na śmietnikach" - mówi Decay.
Muchacho to znak zawsze najlepszej balangi w najlepszym guście. Jako producent miesza wszystko to co niekonwencjonalne i to co inspirujące. Jako dj lubi zaskakiwać dynamicznymi przejściami i powalającymi wymiataczami. Muzyka z jaką się utożsamia zamyka się w kręgach deep house, funk, broken-beat, nu-jazz, post-punk i new wave - space disco. Należy do kolektywu twórców i odtwórców szeroko pojętej muzyki elektronicznej o nazwie Neotronika oraz do trójmiejskiej grupy Site.rec, której załozycielem jest Deckard. www.site-rec.com
Live Act: DataDisk
8 Kwietnia 2006 Godzina: 22:00
Live Act: DataDisk / Verbalizer & Allways HalfBread/ dj's.set: Decay & Muchacho / wernisaż Radek Kobus vol.02 "Cheap"
Miejsce : Wolna pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
zgłoszenia: pgr_art@op.pl
Opłata na prowadzenie Galerii: 5 pln
opis: www.salut-rec.com
Inicjatorem i mózgiem projektu DATADISK jest Robert Suszko były muzyk i współzałożyciel zespołu Wieloryb. Od lat inspirowany muzyką electro postanowił w 2002 roku aktywować nowy projekt. W pierwszym okresie glównym instrumentem DATADISK byl komputer PC. Muzyka preparowana byla przy użyciu licznych wirtualnych syntezatorow i programów. Komputer PC został jednak zastąpiony baterią groovebox'ów i wyeliminowany ze składu zespołu.
Pierwotnie DATADISK byl ortodoksyjnym projektem skierowanym na odhumanizowaną elektronike. W miarę rozwoju stał się eklektycznym tworem łączącym electro z innymi gatunkami takimi jak soul, noise, new romantic. Obecne działania muzyczne DATADISK inspirowane są muzyką dub w połączeniu z electro.
Przez DATADISK przewinęło sie kilkoro trójmiejskich muzyków, dwie wokalistki. Obecnie jest to jednoosobowy projekt Roberta Suszko.
Oficjalna strona: www.datadizg.com, mail: datadisk@wp.pl, tel: +48 505751842
DATADISK jest jednym z filarów i założycieli wytwórni SALUT Rec. www.salut-rec.comDyskografia:
Projekt EP [cdr 2002 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 0 [cdr 2002]
Disk 1 [2003 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 2 [cdr 2003]
Tribute to Britney Spears [cdr EP 2004]
Datadisk vs Verbalizer - O.H.D.D. [cdr 2004]
Datadisk vs Karol Schwarz - Bociany [cdr EP 2005]
Datadisk vs Verbalizer - 19.03.2005 [cdr EP] - Material do pobranie ze strony SALUT-rec
Disk 3 [salut rec. Niebawem]
Verbalizer alias mkl - aurikularny sigilizator, szumolurg i sonikoncentrator.
Współpraca z teatrem Luxus - Reflex - Relax oraz jednostkami DataDisk i Karol Szwarc Allstars jak również Mistrzowie Hipnozy, Szumbient Korporejszyn, Prawatt, Melanzysci Dnia VII czy Prych von Liberfoch de ZBAK kontra WUTETER, WNC, MKKA, Subcode, mazzolleum, Low-Res / AKU i inni.
Jednostka rdzeniowa międzynarodowego, multimedialnego non-profit kolektywu Z(enseider)Z - dawca eksperymentalnych produkcji audio, fotomanipulator cyberdelii obrazu. Celuje w wywoływaniu mimowolnych rdzeniolibidalnych wypróżnień u odbiorcy. Poeterrorista umysłowości Roju, koneser rzadko spotykanych memow, heretyk i somnambulik.
Wychowany w kopalni węgla kamiennego, przyszedł na świat tego samego roku, w którym Duane Allan, Jim Morrison i Louis Armstrong zdecydowali się opuścić ten wymiaru kontinuum. Obecnie mieszka w Olivahaus - krypcie zlokalizowanej niepodal cmentarza w nadmorskim kurorcie. Jako aktywny czlonek spolecznosci interlokalnej pelni zaszczyta funkcje Nekropolity Oliwskiego. Z biegiem lat jego płuca wypełniają się słonym powietrzem a Augoeides uspokojony szumem morskich fal przejmuje kontrole nad tunelami rzeczywistości A i B.
MKL ma na swoim koncie kilka wydanych własnym sumptem płyt cdr, kilka udanych kooperacji, kilka utworów na rożnych składankach, audycje radiowe, muzykę do przedstawienia, filmu oraz dźwięki do klona Pacmana.
Od nowego roku 2006 era vulgaris w zmaganiach z dźwiekiem Verbalizer jest wspierany przez mistrza dronu Always Halfbread (Zawsze Półchleba).
Eclectro decay (Radek Kobus):
od 14 lat dj grający cały przedział muzyki tz. Niezależnej . Ostatnio skupiony na electro , 80's , new wave, dub digital - scape .
Zajmuje się też produkcją własnych nagrań. Od trzech lat jest rezydentam Koloni Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej , gdzie ma swoje studio nagraniowe i pracownie.
Rejestruje dźwięki produkowane prze te postindustrialne przestrzenie, zgrywa na sampler , moduluje i składa z tych materiałów prezentacje dźwiękowe. "najlepsze płyty są w komisach i na śmietnikach" - mówi Decay.
Muchacho to znak zawsze najlepszej balangi w najlepszym guście. Jako producent miesza wszystko to co niekonwencjonalne i to co inspirujące. Jako dj lubi zaskakiwać dynamicznymi przejściami i powalającymi wymiataczami. Muzyka z jaką się utożsamia zamyka się w kręgach deep house, funk, broken-beat, nu-jazz, post-punk i new wave - space disco. Należy do kolektywu twórców i odtwórców szeroko pojętej muzyki elektronicznej o nazwie Neotronika oraz do trójmiejskiej grupy Site.rec, której załozycielem jest Deckard. www.site-rec.com
Live Act: DataDisk / Verbalizer & Allways HalfBread/ dj's.set: Decay & Muchacho / wernisaż Radek Kobus vol.02 "Cheap"
Miejsce : Wolna pracownia PGR ART / Kolonia Artystów
zgłoszenia: pgr_art@op.pl
Opłata na prowadzenie Galerii: 5 pln
opis: www.salut-rec.com
Inicjatorem i mózgiem projektu DATADISK jest Robert Suszko były muzyk i współzałożyciel zespołu Wieloryb. Od lat inspirowany muzyką electro postanowił w 2002 roku aktywować nowy projekt. W pierwszym okresie glównym instrumentem DATADISK byl komputer PC. Muzyka preparowana byla przy użyciu licznych wirtualnych syntezatorow i programów. Komputer PC został jednak zastąpiony baterią groovebox'ów i wyeliminowany ze składu zespołu.
Pierwotnie DATADISK byl ortodoksyjnym projektem skierowanym na odhumanizowaną elektronike. W miarę rozwoju stał się eklektycznym tworem łączącym electro z innymi gatunkami takimi jak soul, noise, new romantic. Obecne działania muzyczne DATADISK inspirowane są muzyką dub w połączeniu z electro.
Przez DATADISK przewinęło sie kilkoro trójmiejskich muzyków, dwie wokalistki. Obecnie jest to jednoosobowy projekt Roberta Suszko.
Oficjalna strona: www.datadizg.com, mail: datadisk@wp.pl, tel: +48 505751842
DATADISK jest jednym z filarów i założycieli wytwórni SALUT Rec. www.salut-rec.comDyskografia:
Projekt EP [cdr 2002 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 0 [cdr 2002]
Disk 1 [2003 - reedycja salut rec. X.2005]
Disk 2 [cdr 2003]
Tribute to Britney Spears [cdr EP 2004]
Datadisk vs Verbalizer - O.H.D.D. [cdr 2004]
Datadisk vs Karol Schwarz - Bociany [cdr EP 2005]
Datadisk vs Verbalizer - 19.03.2005 [cdr EP] - Material do pobranie ze strony SALUT-rec
Disk 3 [salut rec. Niebawem]
Verbalizer alias mkl - aurikularny sigilizator, szumolurg i sonikoncentrator.
Współpraca z teatrem Luxus - Reflex - Relax oraz jednostkami DataDisk i Karol Szwarc Allstars jak również Mistrzowie Hipnozy, Szumbient Korporejszyn, Prawatt, Melanzysci Dnia VII czy Prych von Liberfoch de ZBAK kontra WUTETER, WNC, MKKA, Subcode, mazzolleum, Low-Res / AKU i inni.
Jednostka rdzeniowa międzynarodowego, multimedialnego non-profit kolektywu Z(enseider)Z - dawca eksperymentalnych produkcji audio, fotomanipulator cyberdelii obrazu. Celuje w wywoływaniu mimowolnych rdzeniolibidalnych wypróżnień u odbiorcy. Poeterrorista umysłowości Roju, koneser rzadko spotykanych memow, heretyk i somnambulik.
Wychowany w kopalni węgla kamiennego, przyszedł na świat tego samego roku, w którym Duane Allan, Jim Morrison i Louis Armstrong zdecydowali się opuścić ten wymiaru kontinuum. Obecnie mieszka w Olivahaus - krypcie zlokalizowanej niepodal cmentarza w nadmorskim kurorcie. Jako aktywny czlonek spolecznosci interlokalnej pelni zaszczyta funkcje Nekropolity Oliwskiego. Z biegiem lat jego płuca wypełniają się słonym powietrzem a Augoeides uspokojony szumem morskich fal przejmuje kontrole nad tunelami rzeczywistości A i B.
MKL ma na swoim koncie kilka wydanych własnym sumptem płyt cdr, kilka udanych kooperacji, kilka utworów na rożnych składankach, audycje radiowe, muzykę do przedstawienia, filmu oraz dźwięki do klona Pacmana.
Od nowego roku 2006 era vulgaris w zmaganiach z dźwiekiem Verbalizer jest wspierany przez mistrza dronu Always Halfbread (Zawsze Półchleba).
Eclectro decay (Radek Kobus):
od 14 lat dj grający cały przedział muzyki tz. Niezależnej . Ostatnio skupiony na electro , 80's , new wave, dub digital - scape .
Zajmuje się też produkcją własnych nagrań. Od trzech lat jest rezydentam Koloni Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej , gdzie ma swoje studio nagraniowe i pracownie.
Rejestruje dźwięki produkowane prze te postindustrialne przestrzenie, zgrywa na sampler , moduluje i składa z tych materiałów prezentacje dźwiękowe. "najlepsze płyty są w komisach i na śmietnikach" - mówi Decay.
Muchacho to znak zawsze najlepszej balangi w najlepszym guście. Jako producent miesza wszystko to co niekonwencjonalne i to co inspirujące. Jako dj lubi zaskakiwać dynamicznymi przejściami i powalającymi wymiataczami. Muzyka z jaką się utożsamia zamyka się w kręgach deep house, funk, broken-beat, nu-jazz, post-punk i new wave - space disco. Należy do kolektywu twórców i odtwórców szeroko pojętej muzyki elektronicznej o nazwie Neotronika oraz do trójmiejskiej grupy Site.rec, której załozycielem jest Deckard. www.site-rec.com
1.04.2006
BOA ZERIA SOUND SYSTEM
|
Subskrybuj:
Posty (Atom)



























































