9.06.2007

Penerstwo


09.06.2007 sobota
start 22
wernisaż pt Penerstwo
koncert grupy KOT
wstęp 5 pln
wejście przez Drogi do Wolnosci. Zapraszamy.

Penerstwo, jak pisze Piotr Bosacki- jeden z uczestników wystawy ...Występuje tyko w Poznaniu, czy może raczej tylko Poznaniacy swobodnie operują tym terminem. Penerstwo to pewien specyficzny rodzaj syfiarstwa obyczajowego, który w sposób naturalny powstał i zagnieździł się tkance miejskiej Poznania. Penerstwo nie jest pospolitym chamstwem, chociaż pener musi być częściowo chamem i odwrotnie. Penerstwo nie jest też synonimem marginesu społecznego, choć znakomita większość penerów do marginesu się zalicza (...) Wystawa prezentuje pięciu młodych twórców, absolwentów poznańskiej ASP. Nie tworzą oni zwartej grupy artystycznej. Każdy z nich zainteresowany jest w zasadzie innym medium, trudno też szukać między nimi zbieżności tematycznych. W dziedzinie sztuk wizualnych działają w pojedynkę. Mimo to mają, a przynajmniej miewają, wyraźną wspólną cechę - ekspresję, można powiedzieć, penerską(...)"
W wystawie biorą udział:
WOJCIECH BĄKOWSKI
artysta, poeta, muzyk, ur. 1979 Poznań, studia: ASP Poznań, dyplom z wyróżnieniem w pracowni audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego, oraz w pracowni filmu animowanego prof. Hieronima Neumanna, 2005 autor filmów animowanych, performensów, muzyki alternatywnej.
Lider Grupy Kot. Jako Czykita (Wsb) tworzy muzykę postrap. Należy do stowarzyszenia pinkpunk.
Nagroda specjalna za filmy "pętla" i "masa" na ogólnopolskim festiwalu autorskich filmów animowanych w Krakowie, 2003
Wybrane wystawy i wystąpienia:
-"W dół serca" audioperformance, Galeria Entropia, Wrocław, 2005
-"prajądro" - Grupa kot, audioperformance, Galeria Piekary, Poznań, 2005
-"Występ Grupy kot", audioperformance, Galeria Program, Warszawa, 2005
PIOTR BOSACKI
zajmuje się sztukami wizualnymi, filmem animowanym, kompozycją muzyczną.
ur. 1977 Poznań, studia: ASP Poznań (dyplom 2004), pracuje w uczelni macierzystej.
Wybrane pokazy i wykonania:
- "duży zwój" kompozycja na 12 instrumentów dętych drewnianych, Stara Rzeźnia, Poznań, 2005
- "film sznurkowy", Galeria Enter, Poznań, 2005
- "jak Greisera wieszali" pokaz filmu W ramach festiwalu brief encounter, Bristol, 2005
TOMASZ MRÓZ
ur. 1979, studia: ASP Poznań (dyplom z Grafiki i intermediów 2005), zajmuje się rzeźbą, instalacją i filmem wideo.
Wybrane wystawy:
- "kontperformance", Galeria Kont, Lublin, 2002
- "new york - tokyo festival", Poznań, 2003
- "the end my friend", Berlin, 2006
- Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2006
KONRAD SMOLEŃSKI
ur. 1977, studia: ASP Poznań, dyplom 2002 jest asystentem w pracowni audiosfery w ASP w Poznaniu.
Członek Grup Kristen i Kot.
Założyciel stowarzyszenia pinkpunk
Występuje również jako niuniuni (Gra wówczas na psie).
Wybrane wystawy:
- wideo "zona", Art Poznan, 2005
- "moth" film zrealizowany na taśmie filmowej 8mm. dvd 2004
(Współpraca elektroakustyczna - jan thoben)
prezentacja polskiej sztuki wideo, Kunst Muzeum, Bonn, 2005
- Galeria Platan, Budapeszt, 2006
RADOSŁAW SZLAGA
ur. 1979 Gliwice, studia: ASP Poznań, dypLom 2005, zajmuje się głównie malarstwem.
Wybrane wystawy:
- "for duty free sale only", Wurst und Kunst Gallery, Berlin, 2004
- "Wrrr", Galeria Arsenał, Białystok, 2004
- "czas kultury", Galeria Program, Warszawa, 2005

Koncert grupy KOT
gRuPa KOT
muzyka, tekst, audioperformance
Wsb - Wojciech bąkoWski - Lider (WokaL)
kns - konrad smoLenski - praWy maGnetofon
ptb - piotr bosacki - LeWy maGnetofon



















2.06.2007

Esden Emiter


02.06.2007 godz.22.00
Esden_Emiter - voice_electronic duo
Projekt Zosi Esden (głos, loops, laptop) i Marcina Dymitera (elektronika, gitara, głos, generator, loopy, taśmy) . wideo Agnieszka Szreder / after de pisuar


Projekt Zosi Esden (głos, loops, laptop) i Marcina Dymitera (elektronika, gitara, głos, generator, loopy, taśmy)
Jest to kolejny rozdział naszej współpracy: wcześniej spotkaliśmy się przy pracy nad płytą w zespole Mordy (2005). Po próbach w innych składach / konfiguracjach spotkaliśmy się ponownie już jako duo. Duet to kameralna i otwarta forma dla naszej ekspresj w ramach której możemy współtworzyć nową jakość. W muzyce nie ma granic ani barier-to uniwersalny język. Interesują nas dźwięki, otoczenie i eksperyment.
Esden _Emiter to projekt oparty na elektronicznych/ elektroakustycznych i wokalnych improwizacjach oraz interpretacji muzyki współczesnej: od kameralistyki, kreatywnej kultury dj'skiej, ambient, tradycji piosenki, po wolną improwizację.
Współpracujemy również z artystami video, teatrem ruchu.

Zosia Esden e-mail: zosiaesden@yahoo.com

Znajduje źródła inspiracji w otaczającej ją przestrzeni dźwiękowej .Lubi eksperymentować głosem dlatego też najlepiej odnajduje się w obszarach free jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej . Fascynuje ją wykorzystywanie głosu ludzkiego jako instrumentu który może spełniać różne funkcje. Nie obce jest jej również bardziej klasyczne podejście do techniki wokalnej ponieważ daje ono możliwość budowania warsztatu.

Współpracowała dotychczas z takimi zespołami jak: Mordy, Ludhauza, Inside, dj 600V. W 2004 roku koncertowała we Francji gdzie również nagrała swoją pierwszą solową płytę demo przy współudziale : Gerard Maimone, Manu Vallognes, Alain Chaleard, Jean Cohen . Po powrocie do Polski koncertowała współtworząc zespół NuTone.

Marcin Dymiter aka emiter e- mail:emiter@emiter.art.pl; www.emiter.art.pl

(elektronika, gitara, generator, loopy, taśmy) grającego wcześniej w zespołach: ewa braun, Mapa, Mordy. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej i elektroakustycznej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Poszukuje nowego pola dźwiękowego dla gitary elektrycznej. Wierzy, że muzyka jest wszędzie a jej komponowanie to nieskończony proces.

Współpracował i grał z muzykami z obszarów jazzu, elektroniki i awangardy: Paulem Wirkusem, Rosą Arruti, Le Quan Ninhem, Johnem Butcherem, Axelem Dornerem, Andrew Sharpleyem, Mikołajem Trzaską, Buniem, poetą Marcinem Świetlickim, Raphaelem Roginskim, Markiem Chołoniewskim, Tomaszem Chołoniewskim, Dagną Sadkowską, Michałem Górczyńskim, Matthiasem Muellerem, formacją Chlupot Mózgu, Entropy Współpracuje i komponuje dla off'owych teatrów, gra na żywo do niemych filmów, współpracuje z artystami wizualnymi. Jest również producentem muzycznym. Prowadzi warsztaty i tworzy instalacje dźwiękowe. Grał w krajach Europy i USA. Wspólnie z Krzysztofem Topolskim tworzy projekt emiter.arszyn. Z pisarzem Danielem Odiją gra w projekcie literacko-muzycznym Linie północne: Daniel Odija_Emiter.. Prowadzi oficynę wydawniczą sojuz emiter rec.
Płyty:
#1" (2000), #2:static" (2002), #3" (2003), emiter/ Krzysztof Topolski 16.03.2003" (2003), emiter/ Tomasz Gadomski #4" (2004), emiter.arszyn.emiszyn s/ t" (2005), emiter.arszyn 07.05.05" (2005), emiter.arszyn 07.11.05" (2006), emiter sinus" (2007) Albumy otrzymały bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej; w recenzjach podkreślano niecodzienny klimat i muzyczny eklektyzm.


Miejsce : Wolna Pracownia PGR ART - Kolonia Artystów.
Wejscie przez Drogi do Wolnosci / wstęp 5 pln /
projekt powstał bez udziału środków publicznych.












27.05.2007

Marcim Bober

"malarstwo które zaprezentuję 27 maja w galerii mm jest częścią większego cyklu który funkcjonuje pod nazwą "bastard pop" . jest to synteza mody vintage oraz własnych przemyśleń malarskich poruszających tematy społeczne." Marcim Bober

23.05.2007

Monotype Records


23.05.2007środa godz. 22 / monotype.Rec przedstawia: Peter Jorgensen / Dawid Szczęsny



Peter Jorgensen



Kompozytor i artysta dźwiękowy, mieszka i pracuje w Kopenhadze. W maju 2007 wyda swój debiutancki album dla wytwórni See You Soon w kooperacji z Monotype Records.
Album "Lets the sun drag itself out in a long ray" nagrany zostal w mieszkaniu Jorgensena - mieszczącym się pomiędzy największym duńskim więzieniem a cmentarzem.

Muzyka Petera Jorgensena oparta jest przede wszystkim na dźwiękach instrumentów akustycznych, z których artysta przy pomocy komputera tworzy bardzo delikatne pejzarze dźwiękowe - jest to ambient na bardzo wysokim poziomie, wymagajacy od sluchacza skupienia i uwagi. Poza solową pracą, Peter Jorgensen pisal również muzyke do filmów oraz dla zespolu Copenhagen Art Ensemble.

linki:
www.clangtint.net

______________________________________________________________________________________________________

Dawid Szczęsny

Artysta dźwiękowy, mieszka we Wrocławiu
Jego muzyka opiera się głównie na samplach ze starych płyt winylowych.
Grał koncerty w Polsce, Niemczech, na Łotwie, w Hiszpanii (Sonar 2006), Austrii, Słowacji, Południowej Afryce (Red Bull Music Academy 2003)...
Na scenie używa laptopa i gramofonu.
Obecnie wspólpracuje z Ignazem Schickiem (Berlin), Sofie Loizou (Sydney).
Jest też członkiem duetu Earpeace (z raperem NonGenetic z grupy Shadowhuntaz, Los Angeles). "Earpeace EP" ukaże się w wakacje tego roku.
Płyty:
Unheard Treats [Supralinear/Mille Plateaux 2005] (CD) - wznowione przez SeeYouSoonRecords 2006
Snow Beetroot / Stapes I-III EP [(1.8)sec.records 2005] (3"CDr)
Stapes V-VI EP [Audiotong 2006] (MP3)
Drafts [Monotype Records, Marzec. 2007] (CD)
+ remiksy..









12.05.2007

Wernisaż : Monika Potorska


12.05.2007 sobota start 22.00 wernisaż : Monika Potorska / music: Traffic Jam [Electronica / Indie / Pop]


KLOSZ.ART start 23.00 - wernisaż Mikołaj Harmoza: pt. "mężczyzna z trupią mgiełka" - Ceremonia Odsłonięcia Obrazu.

PROJEKT_SIGNED
projektant_Monika Potorska
obraz_MONIDŁO
stół_SCRACHY-SCRACH
tapeta_WYCINANA

Intymna przestrzeń mieszkalna składa się zazwyczaj z tego samego pakietu
mebli. Zestaw podstawowy jest z reguły powszechny i stanowi "czystą
kartkę" dla zapisu równoległych, indywidualnych historii życia.
Ikonograficzne zestawienie przedmiotów: ściany, krzesła, stoły czeka na
człowieka, który ułoży je kompozycyjnie budując zarówno przestrzeń jak i
miejsce dla siebie(...)

Projekt zrealizowany dla DESIGNMAI DMY 2007 w Berlinie

miejsce : wolna pracownia pgr art - kolonia artystów.
Wejscie przez drogi do wolnosci / wstęp 5 pln /
...projekt nie jest dofinasowywany...
rezerwacje; pgr_art@op.pl



TRAFFIC JAM /

Duet tworzą dwaj panowie Karol Ptach i Wiktor Kurc. Z konsekwencją starają się wydeptywać własną rozpoznawalną ścieżkę w polskiej niezależnej elektronice. Ich muzyka to trudna do określenia jednym słowem mikstura synth-popu, eksperymentalnej elektroniki, clicks&cuts, deep-house oraz electro. Sami mówią o swojej muzyce, że to fuzja przetwarzania głosu i nastrojowych elektronicznych pejzaży dźwiękowych. Mają na swoim koncie wspólne koncerty z takimi grupami jak Swayzak, Skalpel, Geoff White i inni

Oficjalne strony zespołu:
http://www.trafficjam.3h.pl
http://www.myspace.com/trafficjamltd

Mp3 download
http://www.netlabel.pl/releases/016.htm

Wytwórnia:
http://www.netlabel.pl

Dyskografia:
http://www.discogs.com/artist/Traffic+Jam

Recenzja ostatniej płyty:
http://www.nowamuzyka.pl/recenzje.php?id=950









1.05.2007

Akcja PGR ART

01.05.2007 godz.12.00

miejsce: Węzeł Kliniczny w Gdańsku
Akcja PGR ART pt."pierwszymajadwatysiącesiedem"
Pochody i pikniki 1-GO maja oraz parady, składanie kwiatów i msze...
wstęp wolny.
ZAPRASZAMY
ROBOTNICY SZTUKI
PGR ART