Pracownia PGR_ART/Kolonia Artystów.
13.07.2004 [wtorek] godzina 16:00 w pracowni pgr_art, odbył sie casting. Prezentujemy więc kilka zdjęć z tego dnia. Pozostałe zdjęcia to dokumentacja poprzedniego pokazu IRYDOS. Dokumentacja wydarzenia była możliwa dzięki pomocy pracowni obin.org , której pgr_art składa wielkie podziękowanie.
17.07.2004 sobota
start 22:00
Wojtek Mazur Irydos przedstawia
'mysterium galanterii duszy i ciała'
d'n'b session and clubing : mike.rass + goście
video: PGR_ART
Zgłoszenia: [imię+ nazwisko]: nikt222@wp.pl
wjazd - 5pln, z kartą CHS free.
Kolonia Artystów funkcjonuje od 2001 i roku staje się coraz bardziej istotnym miejscem wśród wydarzeń artystycznych w Polsce. Atrakcyjność tego miejsca niewątpliwie była połączona z lokalizacją Kolonii Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej.
13.07.2004
3.07.2004
SFLT SQUAT - Stocznia
Trzeciego lipca 2004 roku członkowie trójmiejskiej formacji fotograficznej SFLT SQUAT ,podczas pleneru fotograficznego, sztuka dla sztuki na terenie Stoczni Gdańskiej, zmarnotrawili kilkanaście rolek błony światłoczułej. Chcieliśmy pokazać miejsce , oddalone o parę minut od centrum ,gdzie natrafiliśmy na całkowity spokój. Ruiny i syf można znaleźć w każdym mieście w Polsce lub na świecie ale te są nasze, Gdańskie. Cisza jaka tam panuje jest przytłaczająca. Zdajemy sobie sprawę, że tej jeszcze niedawno tętniącej życiem ( kolebki polskiej demokracji )dziś niewygodnego śmietniska już niedługo nie będzie. Wiele pobojowisk zmian ustrojowych już bezpowrotnie zniknęło i cześć ich pamięci . Więc dzięki uprzejmości PGR ART serdecznie zapraszamy na wernisaż czarno białych prac foto medialnych pod nic nieznaczącym tytułem "STOCZNIA 03.07.04 całość".
OPRAWA MUZYCZNA : DJ MACIO [D'N'B]
Aby dostać się na listę gości prosimy wysłać [nazwisko + imie] na adres: nikt222@wp.pl z dopiskiem nazwy imprezy . wstęp : karty CHS free, z zaproszeniem lub ulotką 2 pln, pozostali 5 pln
OPRAWA MUZYCZNA : DJ MACIO [D'N'B]
Aby dostać się na listę gości prosimy wysłać [nazwisko + imie] na adres: nikt222@wp.pl z dopiskiem nazwy imprezy . wstęp : karty CHS free, z zaproszeniem lub ulotką 2 pln, pozostali 5 pln
22.05.2004
Dramattaka Exclusive vol.4
22 maja 2004 (sobota) godz. 21:00 DRAMATTAKKA vol.4
Na scenie głównej zagrają :
S.W.I.M., KWAZAR (BASS BRIGADE),
CRAZY, PLAYER(DRUMTOWN), mc COOKIZ (BASSIC ELEMENTZ) ,
JUNKIE , mc PUBA , mc NUK (S.U.S.Z. CREW),
dj PJ z POZNANIA,
oraz tzw. skłotskłatowy lajf akt (chłopaki wciąż myślą nad nazwą)
- wizualizacje "PGR_ART" i instalacje laserowe w wykonaniu DHUNY
Scena na zewnątrz:
- widowisko teatralno-muzyczne "Misterium Szamanikum" gdańskiego teatru "Przemiana".
- performans grupy "OFF"
- mini festiwal video-art gdańskich VJ-ów na trzy projektory.
Czil areał:
- China + Faf : Dżangiel flow
- Scoobie + instrumental : Rege & Etno
- Dhuna : Ambient & Trans Lajf akt
- ARh+ : psychedelik brejkkor
- SkłotSkłat czil
W związku z przepisami obowiazującymi na terenie Stoczni Gdańskiej
wstęp tylko na zaproszenia oraz karty CHS. Bilety-zaproszenia będą sprzedawane w dniach 20.05-22.05 w godzinach 12:00 -13:00 lub o 18:00-19:00 w budynku kolonii artystów 3 piętro wytapetowane gazetami , pok. z napisem PGR_ART. Karta CHS pozwala na wejście na imprezę za free, koszt karty 40 pln. Karta CHS daje także możliwość 25 % zniżki na wszystkie wydarzenia muzyczne w Kolonii Artystów, pozwala na wejścia do zamkniętych chilloutów...Bilety na dramatakke vol.4 cena 12 pln.
INFORMUJEMY ŻE BYŁA TO OSTATNIA DRAMATTAKKA. TEN PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY. OCZEKUJCIE NOWYCH WYDARZEŃ!!!!
Na scenie głównej zagrają :
S.W.I.M., KWAZAR (BASS BRIGADE),
CRAZY, PLAYER(DRUMTOWN), mc COOKIZ (BASSIC ELEMENTZ) ,
JUNKIE , mc PUBA , mc NUK (S.U.S.Z. CREW),
dj PJ z POZNANIA,
oraz tzw. skłotskłatowy lajf akt (chłopaki wciąż myślą nad nazwą)
- wizualizacje "PGR_ART" i instalacje laserowe w wykonaniu DHUNY
Scena na zewnątrz:
- widowisko teatralno-muzyczne "Misterium Szamanikum" gdańskiego teatru "Przemiana".
- performans grupy "OFF"
- mini festiwal video-art gdańskich VJ-ów na trzy projektory.
Czil areał:
- China + Faf : Dżangiel flow
- Scoobie + instrumental : Rege & Etno
- Dhuna : Ambient & Trans Lajf akt
- ARh+ : psychedelik brejkkor
- SkłotSkłat czil
W związku z przepisami obowiazującymi na terenie Stoczni Gdańskiej
wstęp tylko na zaproszenia oraz karty CHS. Bilety-zaproszenia będą sprzedawane w dniach 20.05-22.05 w godzinach 12:00 -13:00 lub o 18:00-19:00 w budynku kolonii artystów 3 piętro wytapetowane gazetami , pok. z napisem PGR_ART. Karta CHS pozwala na wejście na imprezę za free, koszt karty 40 pln. Karta CHS daje także możliwość 25 % zniżki na wszystkie wydarzenia muzyczne w Kolonii Artystów, pozwala na wejścia do zamkniętych chilloutów...Bilety na dramatakke vol.4 cena 12 pln.
INFORMUJEMY ŻE BYŁA TO OSTATNIA DRAMATTAKKA. TEN PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY. OCZEKUJCIE NOWYCH WYDARZEŃ!!!!
1.05.2004
E1 - festiwal electro
Festiwal Electro
Galeria Mm
wernisaż Mikołaja Robereta Jurkowskiego
Klub Stocznia:
koncert E-1 Ł ó d z , P o l a n d
Jeden z pierwszych w kraju elektro-soudsynstemów prezentujących live-act
synt-house VI generacji , kobieta śpiewa na żywo + projekcja video filmów PLAZMA TV.
E-1 gra live-act.
Najczęściej na maszynach;
Ostatnio uprawiane style: synt-house, electro, deep-indi-jazzy, kosmo-trance-breakz.
Poza sytuacją klubową E-1 sączy spokojne pejzaże elektro-akustyczne, (ambient-chill-out, contemporary music), a jako wariant koncertowy MIKROWAFLE, nawet psycho-piosenki;
E-1 skład minimalny: dwuosobowy: Marcelo + Remigius;
E-1 skład maxymalny: 4 osobowy z prawdziwą, żywą wokalistką Monix
oraz przystojnym Tomem Truskawą.
Ostatnio przyśpiewuje z E-1 sama Marysia Sadowska.
Od czsu do czasu ilustruje gitarą Przemek Greger.
Wszystko i zawsze 100% live, bez plyt.
E-1 powstało ok. 1995 roku, jako E-1500. W polowie lat 90. niewątpliwie jeden z pierwszych w Polsce experymentatorów live-actu.
Są osoby, które pamiętają dwa kultowe acid-party w schronie atomowym pod Parkiem Xięcia
Poniatowskiego w Łodzi (obie w 1992). Przeszły do historii jako jedne z bardziej odjechanych w
tym mieście (i jednych z pierwszych w kraju - bez wątpienia kult-sprawa). Z tego właśnie powstalo E-1...
Warto wspomnieć kilka projektów, które powstały w międzyczasie; Byly to m.in. GENETIX - trzyosobowy projekt audiowizualny z tancerką, grupę PC (pisane po rosyjsku) - dwuosobowy duet cybernetyczny, jednorazowe wydawnictwo EPISKOPAT oraz etniczą odmianę E-1500: E-2500...
W 1997 r. E-1500 wspólnie z Jerzym Korzeniem (TRYMIGI, Wspolnota Leezec) i Mackiem Ożogiem (SPEAR) zapoczątkowało cykl imprez SONAX. Starało się promować kilku łódzkich live-actowców i dj-i (m.in. dzisiejsze SONIC TRIP); Nieoczekiwynie, największym sukcesem stał się legendarny dzis SONAX 4 w Lunaparku Łódzkim... Ostatni zaś odbył się w Forum Fabricum:
http://www.prokadencja.bluenet.pl/sonax/sonax.htm.
W 2000 roku fragmenty ulicznej platformy oraz wywiad z E-1 zostały zarejestrowane dla potrzeb filmu dokumentalnego 'Młoda Polska' dla TVP-2 (w cyklu 'Polska bez fikcji'), w rezyserii Krzysztofa Viscontiego (dzięki, Krzysztof!).
E-1 to również współzałożyciele FORUM FABRICUM i autorzy nazwy PROKADENCJAI
Galeria Mm
wernisaż Mikołaja Robereta Jurkowskiego
Klub Stocznia:
koncert E-1 Ł ó d z , P o l a n d
Jeden z pierwszych w kraju elektro-soudsynstemów prezentujących live-act
synt-house VI generacji , kobieta śpiewa na żywo + projekcja video filmów PLAZMA TV.
E-1 gra live-act.
Najczęściej na maszynach;
Ostatnio uprawiane style: synt-house, electro, deep-indi-jazzy, kosmo-trance-breakz.
Poza sytuacją klubową E-1 sączy spokojne pejzaże elektro-akustyczne, (ambient-chill-out, contemporary music), a jako wariant koncertowy MIKROWAFLE, nawet psycho-piosenki;
E-1 skład minimalny: dwuosobowy: Marcelo + Remigius;
E-1 skład maxymalny: 4 osobowy z prawdziwą, żywą wokalistką Monix
oraz przystojnym Tomem Truskawą.
Ostatnio przyśpiewuje z E-1 sama Marysia Sadowska.
Od czsu do czasu ilustruje gitarą Przemek Greger.
Wszystko i zawsze 100% live, bez plyt.
E-1 powstało ok. 1995 roku, jako E-1500. W polowie lat 90. niewątpliwie jeden z pierwszych w Polsce experymentatorów live-actu.
Są osoby, które pamiętają dwa kultowe acid-party w schronie atomowym pod Parkiem Xięcia
Poniatowskiego w Łodzi (obie w 1992). Przeszły do historii jako jedne z bardziej odjechanych w
tym mieście (i jednych z pierwszych w kraju - bez wątpienia kult-sprawa). Z tego właśnie powstalo E-1...
Warto wspomnieć kilka projektów, które powstały w międzyczasie; Byly to m.in. GENETIX - trzyosobowy projekt audiowizualny z tancerką, grupę PC (pisane po rosyjsku) - dwuosobowy duet cybernetyczny, jednorazowe wydawnictwo EPISKOPAT oraz etniczą odmianę E-1500: E-2500...
W 1997 r. E-1500 wspólnie z Jerzym Korzeniem (TRYMIGI, Wspolnota Leezec) i Mackiem Ożogiem (SPEAR) zapoczątkowało cykl imprez SONAX. Starało się promować kilku łódzkich live-actowców i dj-i (m.in. dzisiejsze SONIC TRIP); Nieoczekiwynie, największym sukcesem stał się legendarny dzis SONAX 4 w Lunaparku Łódzkim... Ostatni zaś odbył się w Forum Fabricum:
http://www.prokadencja.bluenet.pl/sonax/sonax.htm.
W 2000 roku fragmenty ulicznej platformy oraz wywiad z E-1 zostały zarejestrowane dla potrzeb filmu dokumentalnego 'Młoda Polska' dla TVP-2 (w cyklu 'Polska bez fikcji'), w rezyserii Krzysztofa Viscontiego (dzięki, Krzysztof!).
E-1 to również współzałożyciele FORUM FABRICUM i autorzy nazwy PROKADENCJAI
Subskrybuj:
Posty (Atom)




































































