13.07.2004

Casting + IRYDOS

Pracownia PGR_ART/Kolonia Artystów.


13.07.2004 [wtorek] godzina 16:00 w pracowni pgr_art, odbył sie casting. Prezentujemy więc kilka zdjęć z tego dnia. Pozostałe zdjęcia to dokumentacja poprzedniego pokazu IRYDOS. Dokumentacja wydarzenia była możliwa dzięki pomocy pracowni obin.org , której pgr_art składa wielkie podziękowanie.
17.07.2004 sobota
start 22:00

Wojtek Mazur Irydos przedstawia
'mysterium galanterii duszy i ciała'
d'n'b session and clubing : mike.rass + goście
video: PGR_ART

Zgłoszenia: [imię+ nazwisko]: nikt222@wp.pl
wjazd - 5pln, z kartą CHS free.
 
 





























3.07.2004

SFLT SQUAT - Stocznia

Trzeciego lipca 2004 roku członkowie trójmiejskiej formacji fotograficznej SFLT SQUAT ,podczas pleneru fotograficznego, sztuka dla sztuki na terenie Stoczni Gdańskiej, zmarnotrawili kilkanaście rolek błony światłoczułej. Chcieliśmy pokazać miejsce , oddalone o parę minut od centrum ,gdzie natrafiliśmy na całkowity spokój. Ruiny i syf można znaleźć w każdym mieście w Polsce lub na świecie ale te są nasze, Gdańskie. Cisza jaka tam panuje jest przytłaczająca. Zdajemy sobie sprawę, że tej jeszcze niedawno tętniącej życiem ( kolebki polskiej demokracji )dziś niewygodnego śmietniska już niedługo nie będzie. Wiele pobojowisk zmian ustrojowych już bezpowrotnie zniknęło i cześć ich pamięci . Więc dzięki uprzejmości PGR ART serdecznie zapraszamy na wernisaż czarno białych prac foto medialnych pod nic nieznaczącym tytułem "STOCZNIA 03.07.04 całość".


OPRAWA MUZYCZNA : DJ MACIO [D'N'B]

Aby dostać się na listę gości prosimy wysłać [nazwisko + imie] na adres: nikt222@wp.pl z dopiskiem nazwy imprezy . wstęp : karty CHS free, z zaproszeniem lub ulotką 2 pln, pozostali 5 pln





22.05.2004

Dramattaka Exclusive vol.4

22 maja 2004 (sobota) godz. 21:00 DRAMATTAKKA vol.4

Na scenie głównej zagrają :
S.W.I.M., KWAZAR (BASS BRIGADE),
CRAZY, PLAYER(DRUMTOWN), mc COOKIZ (BASSIC ELEMENTZ) ,
JUNKIE , mc PUBA , mc NUK (S.U.S.Z. CREW),
dj PJ z POZNANIA,
oraz tzw. skłotskłatowy lajf akt (chłopaki wciąż myślą nad nazwą)
- wizualizacje "PGR_ART" i instalacje laserowe w wykonaniu DHUNY

Scena na zewnątrz:
- widowisko teatralno-muzyczne "Misterium Szamanikum" gdańskiego teatru "Przemiana".
- performans grupy "OFF"
- mini festiwal video-art gdańskich VJ-ów na trzy projektory.

Czil areał:
- China + Faf : Dżangiel flow
- Scoobie + instrumental : Rege & Etno
- Dhuna : Ambient & Trans Lajf akt
- ARh+ : psychedelik brejkkor
- SkłotSkłat czil

W związku z przepisami obowiazującymi na terenie Stoczni Gdańskiej
wstęp tylko na zaproszenia oraz karty CHS. Bilety-zaproszenia będą sprzedawane w dniach 20.05-22.05 w godzinach 12:00 -13:00 lub o 18:00-19:00 w budynku kolonii artystów 3 piętro wytapetowane gazetami , pok. z napisem PGR_ART. Karta CHS pozwala na wejście na imprezę za free, koszt karty 40 pln. Karta CHS daje także możliwość 25 % zniżki na wszystkie wydarzenia muzyczne w Kolonii Artystów, pozwala na wejścia do zamkniętych chilloutów...Bilety na dramatakke vol.4 cena 12 pln.

INFORMUJEMY ŻE BYŁA TO OSTATNIA DRAMATTAKKA. TEN PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY. OCZEKUJCIE NOWYCH WYDARZEŃ!!!!





































1.05.2004

E1 - festiwal electro

Festiwal Electro
Galeria Mm
wernisaż Mikołaja Robereta Jurkowskiego
Klub Stocznia:
koncert E-1 Ł ó d z , P o l a n d
Jeden z pierwszych w kraju elektro-soudsynstemów prezentujących live-act
synt-house VI generacji , kobieta śpiewa na żywo + projekcja video filmów PLAZMA TV.
E-1 gra live-act.
Najczęściej na maszynach;
Ostatnio uprawiane style: synt-house, electro, deep-indi-jazzy, kosmo-trance-breakz.
Poza sytuacją klubową E-1 sączy spokojne pejzaże elektro-akustyczne, (ambient-chill-out, contemporary music), a jako wariant koncertowy MIKROWAFLE, nawet psycho-piosenki;
E-1 skład minimalny: dwuosobowy: Marcelo + Remigius;
E-1 skład maxymalny: 4 osobowy z prawdziwą, żywą wokalistką Monix
oraz przystojnym Tomem Truskawą.
Ostatnio przyśpiewuje z E-1 sama Marysia Sadowska.
Od czsu do czasu ilustruje gitarą Przemek Greger.
Wszystko i zawsze 100% live, bez plyt.

E-1 powstało ok. 1995 roku, jako E-1500. W polowie lat 90. niewątpliwie jeden z pierwszych w Polsce experymentatorów live-actu.
Są osoby, które pamiętają dwa kultowe acid-party w schronie atomowym pod Parkiem Xięcia
Poniatowskiego w Łodzi (obie w 1992). Przeszły do historii jako jedne z bardziej odjechanych w
tym mieście (i jednych z pierwszych w kraju - bez wątpienia kult-sprawa). Z tego właśnie powstalo E-1...
Warto wspomnieć kilka projektów, które powstały w międzyczasie; Byly to m.in. GENETIX - trzyosobowy projekt audiowizualny z tancerką, grupę PC (pisane po rosyjsku) - dwuosobowy duet cybernetyczny, jednorazowe wydawnictwo EPISKOPAT oraz etniczą odmianę E-1500: E-2500...
W 1997 r. E-1500 wspólnie z Jerzym Korzeniem (TRYMIGI, Wspolnota Leezec) i Mackiem Ożogiem (SPEAR) zapoczątkowało cykl imprez SONAX. Starało się promować kilku łódzkich live-actowców i dj-i (m.in. dzisiejsze SONIC TRIP); Nieoczekiwynie, największym sukcesem stał się legendarny dzis SONAX 4 w Lunaparku Łódzkim... Ostatni zaś odbył się w Forum Fabricum:
http://www.prokadencja.bluenet.pl/sonax/sonax.htm.
W 2000 roku fragmenty ulicznej platformy oraz wywiad z E-1 zostały zarejestrowane dla potrzeb filmu dokumentalnego 'Młoda Polska' dla TVP-2 (w cyklu 'Polska bez fikcji'), w rezyserii Krzysztofa Viscontiego (dzięki, Krzysztof!).
E-1 to również współzałożyciele FORUM FABRICUM i autorzy nazwy PROKADENCJAI