31.01.2011

Galeria Wolontariatu - warszataty wideo.

28-30-01.2011 Fundacja Kolonia Artystów przygotowała warsztaty z wideo dokumentacji podczas wydarzenia Galeria Wolentariatu w Galerii Bałtyckiej. Organizator: regionalalne Centrum Wolontariatu.

28.01.2011

Galeria Wolontariatu - Warsztaty dokumentacji wideo


Galeria Wolontariatu odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu. Podczas tych trzech dni, mieszkańcy będą mogli poznać szerokie spektrum działań wolontariackich w Metropolii Gdańskiej oraz uczestniczyć w specjalnie na tę okazję przygotowanych wydarzeniach. W programie: wystawy, warsztaty, prezentacje 24 organizacji pozarządowych, debata na temat wolontariatu, rozdanie nagród dla wolontariuszy „Aktywni w Mieście 2010” zakończone występem grupy bluesowej. Ponadto znani mieszkańcy Trójmiasta wraz z wolontariuszami przystosują budynek Galerii Bałtyckiej do swobodnego korzystania przez osoby z wadami wzroku.

Galeria Wolontariatu ma na celu zmieniać wizerunek wolontariatu, rozszerzyć punkt widzenia na jego temat, zaciekawić oraz wyprowadzić aktywność obywatelską z cienia.

  

Idea WOLONTARIATU METROPOLITALNEGO powstała przy okazji starań Gdańska i Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Projekt zakłada stworzenie sprawnego mechanizmu pośrednictwa wolontariatu między mieszkańcami, wolontariuszami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi. Narzędziem do osiągnięcia zamierzonego celu będzie między innymi funkcjonalny portal internetowy zawierający e-biuro pośrednictwa wolontariatu połączony z bazą danych.